August 22, 2024, Lens, France, France: Przemyslaw Adam FRANKOWSKI of Lens celebrate his goal with teammates during the UEFA Conference League match between RC Lens and Panathinaikos at Bollaert-Delelis Stadium on August 22, 2024 in Lens, France. (Credit Image: ©  Matthieu Mirville/ZUMA Press Wire)

---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie

Frankowski zdobył bramkę. Ważną dla Lens, zmieniającą rozstrzygnięcie meczu

Przemysław Frankowski zagwarantował Lens remis z Monaco. W końcówce meczu zdobył bramkę na 1:1.

Początek sezonu Ligue 1 jest dla reprezentanta Polski trudny. Każdą z trzech kolejek zaczął na ławce rezerwowych. W pierwszej nie wszedł na murawę. W drugiej wszedł na minutę. W trzeciej na 26 minut.

Szkoleniowiec Lens z pewnością nie żałuje, że dał dziś Frankowskiemu pograć. W czwartej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy to właśnie on wykorzystał rzut karny. 0:1 (dziesięć minut wcześniej do siatki trafił Denis Zakaria) przemieniło się w 1:1.

Lens uniknęło pierwszej porażki w sezonie. Ma w dorobku siedem punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Frankowski stawi się na zgrupowaniu reprezentacji Polski w nieco lepszym nastroju. (MS)