Fenerbahce liderem. Szymański z golem!

Ligi w Europie Inne ligi

Nie zatrzymuje się w lidze tureckiej Sebastian Szymański! Polak strzelił kolejnego gola dla Fenerbahce.

Będące w wybitnej formie Fenerbahce rozegrało na własnym obiekcie mecz z Rizesporem. Żółte Kanarki rozpoczynały to spotkanie z kompletem punktów, co nie zapowiadało łatwego meczu dla przyjezdnej ekipy.

Świetną dyspozycję swojej drużyny potwierdził już w 3. minucie Sebastian Szymański, który strzałem z powietrza z bliskiej odległości pokonał bramkarza rywali. Asystę przy trafieniu Polaka zanotował Dusan Tadić.

Dla byłego piłkarza Legii Warszawa było to już piąte trafienie w tym sezonie tureckiej Süper Lig. Dodatkowo reprezentant Polski ma na swoim koncie jedną asystę.

Podopieczni Ismaila Kartala zdecydowanie przeważali w trakcie pierwszej połowy i jeszcze przed przerwą blisko było podwyższenia wyniku na 2:0. Niestety dla gospodarzy, gol Edina Dżeko został anulowany przez VAR. Do przerwy jedynym strzelcem na stadionie w Stambule pozostawał Szymański.

Zmieniło się to jednak tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. W 47. minucie bramkarza rywali pokonał Irfan Kahveci. Turecki skrzydłowy niespełna 20 minut później zanotował także asystę przy trafieniu Edina Dżeko.

Fenerbahce nie zamierzało jednak na tym poprzestać. Miażdżącą przewagę gospodarzy golem na 4:0 zaznaczył jeszcze w 75. minucie Dusan Tadić. W doliczonym czasie gry spotkania piątą bramkę zdobył Joshua King i ustalił tym samym końcowy wynik spotkania.

Fenerbahce kolejny raz udowadnia swoją doskonałą formę i wygodnie rozsiada się w fotelu lidera, mając na swoim koncie 21 punktów. Złote Kanarki mają dwa punkty przewagi nad napakowanym gwiazdami ofensywnymi Galatasaray.

Sebastian Szymański jest natomiast najlepszym strzelcem swojej drużyny. Polak dzieli to miano z Edinem Dżeko. Obaj zawodnicy mają na swoim koncie po pięć trafień.