Eintracht zatrzymany w Belgii

Podopieczni Adiego Huttera jechali do Liege nie tylko po zdemolowaniu Bayernu Monachium, ale też po dwóch kolejnych zwycięstwach w Lidze Europy. Standard postawił im jednak twarde warunki, a wobec zwycięskiej bramki w ostatnich minutach spotkania, zepchnął ich z miejsca premiowanego promocją do kolejnej rundy.

Po pokonaniu Bayernu Adi Hutter liczył na dobry wynik w Liege, lecz jego piłkarze nie dali rady Standardowi (fot. Reuters)

Przed dwoma tygodniami gospodarze dzisiejszego spotkania wrócili z Niemiec na tarczy. Eintracht wygrał 2:1 i był naturalnym faworytem rewanżu. Zespół Michela Preud’homme’a ani myślał jednak dawać za wygraną, co zaowocowało małą niespodzianką czwartkowego wieczora w Lidze Europy.

Choć w mecz nieco pewnie weszli goście – Kostić i spółka długo utrzymywali się przy piłce i zdawali się kontrolować przebieg spotkania – do konkretów jako pierwsi przeszli Belgowie. W 56 minucie gry dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło wprost na głowę Renauda Emonda, który przedłużył zagranie do Zinho Vanheusdena. 20-latek nie miał zaś żadnych problemów z wpakowaniem piłki do siatki.

Na odpowiedź Eintrachtu przyszło jego kibicom poczekać do 65 minuty. Wtedy to sprytnym, płaskim uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Filip Kostić. Było to pierwsze trafienie Serba w tej edycji rozgrywek, ale za to jakiej urody!

Rozjuszeni wyrównaniem gospodarze przystąpili do ofensywy. Swoich sił próbował Mehdi Carcela-Gonzalez, dobrą okazję zmarnował Emond. Dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Maxime Lestienne. Belg uciekł spod radaru obrońców i w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi gości.

Po zwycięstwie, Standard zrównał się z Eintrachtem w ilości punktów, lecz z uwagi na korzystniejszy bilans bramkowy awansował na drugie miejsce w tabeli grupy F. Obie ekipy tracą do liderującego Arsenalu po cztery oczka.