Amsterdam, Niederlande, 15.02.2024: Albert Gronbaek (FK Bodo/Glimt) scores the 0-1 torjubelt mit seiner Mannschaft waehrend des Spiels der  Europa Conference League  zwischen AFC Ajax vs FK Bodo/Glimt im Johan Cruijff Arena am 15. February 2024 in Amsterdam, Niederlande. (Foto von Nesimages/Michael Bulder/DeFodi Images)

Amsterdam, Netherlands, 15.02.2024: Albert Gronbaek (FK Bodo/Glimt) scores the 0-1 celebrating his goal with teammates during the Europa Conference League  match between AFC Ajax vs FK Bodo/Glimt at the Johan Cruijff Arena on February 15, 2024 in Amsterdam, Netherlands. (Photo by Nesimages/Michael Bulder/DeFodi Images)
LIGA KONFERENCJI EUROPY PILKA NOZNA SEZON 2023/2024
POLAND ONLY!

---
newspix.pl / 400mm.pl

Efektowne Bodo/Glimt o krok od awansu

W meczu potencjalnych rywali Jagiellonii Białystok w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, Bodo/Glimt pewnie pokonało RFS Rygę 4:0.

Mistrzowie Norwegii z wysokiego „c” rozpoczęli to spotkanie. Już w 2. minucie na listę strzelców wpisał się August Mikkelsen. Kwadrans później drugiego gola strzelił Ulrik Saltnes. Z kolei jeszcze przed przerwą, mistrzów Łotwy dobił Oscar Kapskarmo. W drugiej połowie, podopieczni Kjetila Knutsena nie zamierzali się oszczędzać i dalej niesamowicie forsowali tempo. Oddali aż 11 strzałów na bramkę rywali, w 76. minucie zdobyła czwartą bramkę. Drugie trafienie w tym meczu zanotował Mikkelsen.

Już tylko kataklizm zatem może przeszkodzić Glimt w występie w III rundzie kwalifikacji Champions League.