WISLA KRAKOW - CERCLE BRUGGE
NZ Angel Rodado
FOT JAKUB GRUCA / 400mm.pl

Dziurawa obrona, bezzębny atak. Oceniamy piłkarzy Wisły po blamażu z Cerlce

Wisła przeżyła bolesną powtórkę z Wiednia. Biała Gwiazda przegrała 1:6 z Cercle Brugge przy Reymonta w pierwszym meczu IV rundy eliminacji Ligi Konferencji. Jak zaprezentowali się podopieczni Kaziemierza Moskala? Oceniliśmy w skali szkolnej 1-6.

Jan Broda

Kamil Broda – 2,5. Sześć straconych goli nigdy nie przynosi chluby bramkarzowi, jednak trudno winić go za stratę którejś z bramek, jedynie przy trafieniu Ouattary mógł się lepiej zachować. Jego trzy interwencje uratowały wiślaków przed jeszcze większymi rozmiarami porażki.

OBROŃCY

Bartosz Jaroch – 1,5. Widać było w jego grze zmęczenie nadmiarem spotkań, wytrzymał na murawie nieco ponad godzinę.

Alan Uryga & Wiktor Biedrzycki – 1. Duet stoperów zaprezentował się z najgorszej możliwej strony. Spóźnieni i pasywni przy każdej z bramek.

Rafał Mikulec – 2. Nerwowo wszedł w spotkanie, potem nabierał pewności z minuty na minutę. Kilka odbiorów z tyłu i kilka zrywów z przodu. Najlepszy z bloku defensywnego dzisiaj.

POMOCNICY

Marc Carbo – 2,5. Starał się trzymać w ryzach środek pola, jednak na tak grających Belgów to było za mało. Hiszpan na początku mógł otworzyć wynik spotkania, lecz minimalnie przestrzelił z dystansu.

Frederico Duarte – 1,5. Drugi mecz Portugalczyka w podstawowym składzie, trudno jednak o pozytywy.

Piotr Starzyński – 1. Bezużyteczny przez 45 minut na skrzydle. Nic dziwnego, że w przerwie trener Moskal wysłał go na ławkę.

Olivier Sukiennicki – 1,5. Dużo szumu z przodu, mało konkretów w postaci podań otwierających czy też strzałów. Kompletnie zneutralizowany przez defensywę Cercle.

Tamas Kiss – 3. Węgier rozkręca się z meczu na mecz. Miał obiecujące zrywy, jego indywidualne szarże na boku sprawiały Belgom problemy.

NAPASTNICY

Angel Rodado – 3,5. W końcówce uratował honor Wisły, strzelając swojego szóstego gola w siódmym (!) meczu eliminacji do europejskich pucharów. Najlepszy z wiślaków na boisku. Mógł mieć na swoim koncie nawet dublet, jednak piłka po jego efektownym uderzeniu wolejem wylądowała na poprzeczce.