Derby Londynu na remis! [zapis relacji]

Piłkarskie derby Londynu zakończyły się remisem. Emocji jednak nie brakowało. Zapraszamy do prześledzenia naszej relacji live z tego spotkania!

90+7′ Koniec meczu! Chelsea dzieli się punktami z Arsenalem. Bramki dla Chelsea zdobyli Cole Palmer i Mychajło Mudryk. Gole dla Kanonierów strzelili natomiast Declan Rice oraz Leandro Trossard.

90+5′ Strzał Nicolasa Jacksona obronił David Raya.

90+4′ Nketiah uderzył, piłkę złapał jednak Sanchez.

90′ Siedem minut doliczonych do podstawowego czasu gry.

89′ Żółta kartka dla Nketiaha.

86′ Tym razem blisko bramki Nketiah. Kanonierzy ruszyli po zwycięstwo.

84′ GOL! Arsenal wyrównuje! Wejście smoka notuje Leandro Trossard. Belg wykorzystał podanie Bukayo Saki.

83′ Tym razem dwie zmiany w Chelsea. Reece James i Noni Madueke zmienili kolejno Cole’a Palmera i Raheema Sterlinga.

78′ Kolejne dwie roszady w ekipie The Gunners. Kai Havertz zmienił Martina Odegaarda, a Leandro Trossard – Gabriela Martinellego.

77′ Gol dla Arsenalu! Declan Rice świetnie przymierzył z dystansu, Kanonierzy łapią kontakt. Duży błąd Roberta Sancheza.

71′ Żółta kartka dla Marca Cucurelli.

70′ Palmer niecelnie z dystansu.

70′ Znów dobra okazja Chelsea. Jackson zagrał ze Sterlingiem, na szczęście dla Kanonierów dobrze zareagował Gabriel.

68′ Dwie zmiany w szeregach Arsenalu. Na boisku zameldowali się Eddie Nketiah oraz Emile Smith Rowe. W drugą stronę powędrowali Gabriel Jesus i Jorginho.

67′ Jakcson stanął przed świetną szansą na zdobycie bramki, lecz nie zdołał pokonać Davida Rayi, który udaremnił próbę gracza The Blues.

65′ Mychajło Mudryk ustępuje miejsca Nicolasowi Jacksonowi.

58′ Levi Colwill z bliskiej odległości uderzył głową ponad bramką, sędzia wskazał jednak na pozycję spaloną.

57′ Cole Palmer bardzo blisko kolejnej bramki! Anglik mógł wykorzystać błąd Davida Rayi, który podał piłkarzowi Chelsea prosto pod nogi, ale hiszpański golkiper w porę uratował sytuację, wybijając piłkę na rzut rożny.

51′ Dobra interwencja Sancheza po centrostrzale Saki.

48′ Chelsea prowadzi 2:0 z Arsenalem! Mychajło Mudryk popisał się fantastycznym uderzeniem, zaskakując Rayę.

46′ Takehiro Tomiyasu zmienił Ołeksandra Zinczenkę.

46′ Wracamy do gry!

45+2′ Koniec pierwszej części spotkania. Chelsea na razie prowadzi po bramce Cole’a Palmera.

45+2′ Enzo Fernandez uderzył, ale piłkę bez problemów złapał David Raya.

45′ Dwie minuty doliczony do pierwszej połowy.

45′ Żółta kartka dla Thiago Silvy.

44′ Teraz uderzył Malo Gusto, lecz futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

41′ Niecelny strzał Gabriela Jesusa.

40′ Złe zagranie Martina Odegaarda, piłka w posiadaniu gospodarzy.

37′ Uderzał Conor Gallagher, obronił David Raya, sędzia jednak wskazał na ofsajd.

35′ Na ten moment nie ma strony przeważającej. Każda z drużyn ma swoje momenty, nikt nie przejął zdecydowanie inicjatywy.

30′ Cole Palmer bardzo blisko drugiej bramki! 21-letni zawodnik uderzył, ale piłka minęła minimalnie prawy słupek.

27′ Malo Gusto przegrał walkę o piłkę z Gabrielem Martinellim w bocznym sektorze boiska.

26′ Uderzał Gabriel Jesus, ale strzał zablokował Thiago Silva.

24′ Lepszy fragment Kanonierów.

21′ Groźny strzał Declana Rice’a. Piłka minimalnie minęła słupek.

18′ Arsenal przy piłce.

15′ GOL! Chelsea prowadzi z Arsenalem! 21-latek nie pomylił się z jedenastu metrów. Cole Palmer wyprowadza The Blues na prowadzenie.

Cole Palmer ustawia piłkę na „wapnie”.

Będzie rzut karny dla The Blues!

13′ Sędzia sprawdza na VAR-ze, czy Chelsea nie należy się rzut karny! Ręką we własnym polu karnym zagrał William Saliba.

11′ Ołeksandr Zinczenko z żółtym kartonikiem.

8′ Gabriel Jesus ucierpiał w pojedynku z Colem Palmerem. Gracz Chelsea ukarany żółtym kartonikiem.

5′ Goście zdołali utrzymać piłkę przez nieco dłuższy czas. Kanonierzy obudzili się po niemrawym początku.

3′ Lepszy początek w wykonaniu Chelsea.

2′ Enzo Fernandez uderzył z dystansu, lecz futbolówka poszybowała ponad poprzeczką.

1′ Niezła akcja indywidualna Sterlinga, ale piłkę przechwycili gracze Arsenalu.