Debiutancki gol Szymańskiego!

Ligi w Europie Inne ligi

Sebastian Szymański już trafia! Reprezentant Polski w dzisiejszym meczu z FC Emmen zdobył swoją debiutancką bramkę dla Feyenoordu.

23-latek spotkanie z drużyną z prowincji Drenthe rozpoczął na ławce. Wszedł dość późno, w 72. minucie spotkania, gdy wynik pokazywał 1:0 dla Feyenoordu. Drużyna Arne Slota miała się dopiero rozkręcić.

W 85. minucie na 2:0 strzelił Santiago Gimenez. Trzy minuty później było już 3:0 za sprawą bramki Jacoba Rasmussena. Wynik na 4:0 ustalił Szymański. Alireza Jahanbakhsh wrzucił piłkę w pole karne, reprezentant Polski uderzył na wślizgu, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz FC Emmen. Przy dobitce nie miał już szans – Szymański szybko podniósł się z boiska i głową skierował futbolówkę do siatki.

W tym sezonie 23-latek rozegrał cztery mecze dla Feyenoordu. Ma na koncie jednego gola i dwie asysty. Drużyna z Rotterdamu przewodzi tabeli z dziesięcioma punktami. Drugi jest Ajax, który po trzech meczach (jeden mniej od Feyenoordu) ma komplet punktów.