Czerwona kartka Jacka Góralskiego

Ludogorets jechał do Barcelony nie mając złudzeń, kto jest faworytem starcia z Espanyolem. Alexi Zhelyazkov nie mógł się jednak spodziewać, iż już po 35 minutach jego zespół będzie grał w dziewiątkę.

Jacek Góralski otrzymał czwartą czerwoną kartkę w karierze. (fot. Łukasz Skwiot)

Gospodarze bardzo szybko, bo już 360 sekund po pierwszym gwizdku sędziego, wyszli na prowadzenie. Kolejny cios spadł na drużynę z Bułgarii zaledwie kilka chwil później. Tym razem w postaci czerwonej kartki. Tę za faul taktyczny obejrzał Rafael Forster, który będąc ostatnim defensorem faulował nacierającego w kierunku bramki napastnika.

W 35 minucie śladami Brazylijczyka poszedł Jacek Góralski. Polak wyleciał z boiska w rezultacie dwóch żółtych kartoników – pierwszy był konsekwencją nieprzepisowego powstrzymywania rywala, drugi zagrania ręką. Była to premierowa w sezonie i zarazem czwarta w karierze czerwona kartka pomocnika.

Do przerwy Ludogorets przegrywał 0:3, a podwójne osłabienie znacząco utrudniało mu próby odrabiania strat.