Chelsea lepsza po raz drugi

Przed tygodniem podopieczni Grahama Pottera wygrali z Milanem 3:0. Dzisiaj również triumfowali.

Chelsea od początku spotkania narzuciła mistrzowi Włoch własny styl gry. „The Blues” próbowali różnymi środkami zagrozić bramce gospodarzy. Jeden z najaktywniejszych piłkarzy Grahama Pottera Mason Mount w 18. minucie wpadł w pole karne, gdzie zatrzymać starał się go Fikayo Tomori. Były zawodnik Chelsea zagrał jednak w sposób nieprzepisowy, co musiało skończyć się czerwoną kartką. Defensor „Rossonerich” opuścił boisko, a piłkę na jedenastym metrze ustawił Jorginho. Pomocnik Chelsea w charakterystyczny sposób podszedł do rzutu karnego i zdobył bramkę dającą londyńczykom prowadzenie. W pierwszej połowie przyjezdni zdołali jeszcze raz pokonać Cipriana Tatarusanu. W 34. minucie płaskim strzałem przewagę „The Blues” powiększył były napastnik Milanu, Pierre-Emerick Aubameyang.

Po zmianie stron nieco więcej do powiedzenia miał Milan, lecz Chelsea nadal kontrolowała przebieg meczu. Włosi stworzyli sobie kilka przyzwoitych okazji, lecz brakowało ostatniego podania lub precyzyjnego strzału. „The Blues” również mieli szanse ku temu, aby podwyższyć swoje prowadzenie przynajmniej jedną bramką. Choćby jednego gola na swoje konto powinien dopisać Aubameyang, który jednak nie zdołał ustrzelić dubletu.

Chelsea w ciągu tygodnia pokonała mistrza Włoch po raz drugi. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu i straty punktów przez RB Salzburg, „The Blues” awansowali na pierwszą lokatę w grupie. Drużyna ze Stamford Bridge zgromadziła do tej pory siedem punktów i na ten moment ma jedno „oczko” przewagi nad drugą pozycją. Milan zajmuje trzecie miejsce. Drużyna Stefano Piolego ma na koncie cztery punkty.