Bundesliga: Zwycięstwo FC Koeln, asysta Peszki (akt.)

FC Koeln, którego zawodnikami są Sławomir Peszko i Adam Matuszczyk, szczęśliwie wygrało na własnym stadionie z FC Nuernberg 1:0 w pierwszym z niedzielnych spotkań kończącej się 28. kolejki Bundesligi.

Były pomocnik Lecha Poznań popisał się asystą przy golu zdobytym w drugiej minucie doliczonego czasu gry przez Milivoje Novakovicia. Adam Matuszczyk cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Po tym spotkaniu drużyna z Kolonii zajmuje w tabeli 10. miejsce, Nuernberg jest natomiast szóste.

W drugim z niedzielnych meczów, w którym zmierzyły się dwa zespoły z dolnej części tabeli – VfL Wolfsburg i Eintracht Frankfurt padł remis 1:1. Goście prowadzili od 59. minuty po golu Alexandra Meiera, a w 85. minucie punkt dla „Wilków” uratował po podaniu Diego Mario Mandzukić.