Bundesliga: Remis w Stuttgarcie (akt.)

Bayer Leverkusen nie rezygnuje z walki o mistrzostwo Niemiec. W niedzielnym spotkaniu 27. kolejki Bundesligi „Aptekarze” pokonali 2:0 Schalke 04 Gelsenkirchen i zmniejszyli stratę do prowadzącej Borussii Dortmund do 7 punktów.

Gospodarze rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść już w pierwszej połowie spotkania. Wynik otworzył w 19. minucie Eren Derdiyok, który skorzystał z podania Michaela Ballacka i pokonał Manuela Neuera. Drugiego gola dla gospodarzy strzelił Christoph Metzelder, który w 27. minucie skierował piłkę do własnej bramki.

Swojego powrotu do Wolfsburga do najbardziej udanych zaliczyć nie może trener Felix Magath. Jego podopieczni po bramce Grafite do 90. minuty prowadzili z VfB Stuttgart 1:0. Gospodarze w doliczonym czasie gry doprowadzili jednak do wyrównania za sprawą Georg Niedermeiera.

Po tym spotkaniu „Wilki” nadal zajmują miejsce w strefie spadkowej Bundesligi. VfB znajduje się tuż nad nią.