Polska Reprezentacja Polski

Bundesliga: Peszko zadebiutował w FC Koln

Były skrzydłowy Lecha Poznań, Sławomir Peszko, zadebiutował w barwach FC Koln w meczu 18. kolejki Bundesligi przeciwko Kaiserslautern. Zespół Polaka zremisował na wyjeździe 1:1.

Peszko pojawił się podstawowej jedenastce ekipy z Kolonii. W pierwszej połowie ukarany został żółtą kartką, natomiast w 75 minucie został zmieniony. Wcześniej, w 29 minucie wynik spotkania otworzył Lukas Podolski, wyrównał w drugiej odsłonie wypożyczony z Schalke 04 Gelsenkirchen Jan Moravek. Gracze FC Koln nie wykorzystali szansy na zdobycie kompletu punktów, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, iż gospodarze od 39 minuty meczu grali w osłabieniu.

Oprócz Sławomira Peszki w drużynie z Kolonii od pierwszej minuty zagrał także Adam Matuszczyk, który do końca meczu pozostał na murawie.