Emre Can (Borussia Dortmund) looks dejected during the UEFA Champions League 2024/25 League Phase MD1 match between Club Brugge KV and Borussia Dortmund at Jan Breydel Stadium on September 18, 2024 in Bruges, Belgium.  (Photo by Marco Steinbrenner/DeFodi Images)
LIGA MISTRZOW UEFA PILKA NOZNA SEZON 2024/2025

POLAND ONLY !!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Borussia Dortmund blisko falstartu. Uratowała się skuteczną końcówką

0:0 do 76. minuty, 0:3 po ostatnim gwizdku sędziego. Tak potoczyło się spotkanie Club Brugge z Borussią Dortmund.

Goście byli zdecydowanymi faworytami zestawienia. Jako drużyna z większym potencjałem kadrowym, wyższą jakością zawodników. Jako finaliści minionej edycji Ligi Mistrzów. Jako przedstawiciele silniejszej ligi krajowej.

A jednak aż do ostatniego kwadransa rywalizacji nie potrafili zdobyć bramki. Z każdą upływającą minutą zbliżali się do rozpoczęcia zmagań w bieżącej edycji LM falstartem. W końcu zaczęli jednak oddawać celne uderzenia. W ślad za tym poszły trafienia. W drugiej połowie zarówno jednych, jak i drugich było tyle samo – trzy.

W 76. minucie wynik otworzył Jamie Bynoe-Gittens. W 86. Anglik skompletował dublet. W doliczonym czasie gry rzut karny wykorzystał Serhou Guirassy, który ustalił rezultat.

Skuteczna końcówka uratowała Borussię Dortmund. Mogło być źle, jest Git(tens). (MS)