TYCHY 02.08.2024
MECZ BETCLIC I LIGA SEZON 2024/25  POLISH FOOTBALL FIRST LEAGUE MATCH : GKS TYCHY - WARTA POZNAN
DARIUSZ BANASIK

Betclic 1. Liga: Dwóch rannych po remisie w Tychach. Zdecydował gol w ostatniej minucie

Warta Poznań w końcu nie przegrała meczu w Betclic 1. Lidze. Spadkowicz z PKO Ekstraklasy podzielił się punktami z GKS Tychy.

Paweł Gołaszewski

Zespół Piotra Jacka totalnie zawiódł w pierwszych dwóch kolejkach Betclic 1. Ligi. Warta przegrała na inaugurację z Bruk-Betem Termaliką 0:3, a przed tygodniem uległa Wiśle Płock 1:2. Tyszanie byli w nieco lepszych humorach. Po dwóch seriach spotkań ekipa Dariusza Banasika miała na koncie dwa punkty, notując remisy z Miedzią Legnica oraz Kotwicą Kołobrzeg.

Dzisiaj GKS dopisał kolejny punkt do swojego dorobku, choć to właśnie tyszanie objęli prowadzenie. W 39. minucie Wiktor Żytek skorzystał z prezentu podarowanego przez piłkarzy Warty i mocnym strzałem z kilku metrów wyprowadził Zielonych na prowadzenie.

Warta odpowiedziała w ostatniej minucie. Rafał Adamski dośrodkował w ostatniej minucie na głowę Macieja Firleja, a ten strzałem z kilku metrów zapewnił Zielonym pierwszy punkt w tym sezonie.

Za tydzień GKS powalczy o pierwsze zwycięstwo w lidze w Głogowie, natomiast Warta podejmie przed własną publicznością beniaminka ze Stalowej Woli.