WISLA KRAKOW - CERCLE BRUGGE
NZ Angel Rodado
FOT JAKUB GRUCA / 400mm.pl

Belgijska lekcja futbolu w Krakowie. 1:6 na stadionie przy Reymonta

Wisła Kraków w tych eliminacjach już zadziwiała i udowadniała, że potrafi odwracać przeciwne jej losy w dwumeczu. Tym razem jednak zadanie wydaje się poza zasięgiem Białej Gwiazdy. Cercle Brugge rozbiło Wisłę 6:1, stawiając bardzo duży krok w kierunku awansu

Maciej Łanczkowski

Ten mecz w Krakowie to koszmar, który kibice Wisły będą chcieli jak najszybciej wymazać z pamięci. Cercle Brugge był zdecydowanym faworytem, ale nikt nie spodziewał się tak druzgocącej porażki. Belgowie pokazali Białej Gwieździe lekcję futbolu i wygrali aż 6:1 w pierwszym meczu IV rundy el. do LKE.

Belgowie wcale nie mieli aż tak widocznej przewagi na boisku i co ciekawe, Wisła częściej operowała piłką, ale zespół z Brugii był bardzo skuteczny w swojej grze. Błyskawicznie objął prowadzenie, szybko je podwyższył i na przerwę schodził z wynikiem 3:0 po golach Mindy, Somersa oraz Ravycha.

W drugiej połowie nic się nie zmieniło, odpowiednio: Denkey, Ouattara oraz Olaigbe dobijali kulejącą Wisłę.

W 83. minucie honor krakowskiego klubu uratował niezawodny Ángel Rodado. Absolutny lider Wisły wykorzystał podanie Baeny i zdobył bramkę na otarcie łez Wiślaków.

Przed tygodniem Wisła pokazała, że ma charakter i potrafi odrabiać straty. Trzeba jednak być realistą i szanse na odwrócenie losów tego dwumeczu są bardzo niewielkie. Belgowie wracają do domu z fantastyczną zaliczką i myślami są już w fazie ligowej Ligi Konferencji Europy.