Przejdź do treści
FRANKFURT NAD MENEM 23.06.2024
MECZ III RUNDA GRUPA A MISTRZOSTW EUROPY 2024: SZWAJCARIA - NIEMCY --- THIRD ROUND GROUP A UEFA EURO 2024 MATCH: SWITZERLAND - GERMANY
NICLAS FULLKRUG  BRAMKA GOL
FOT. PIOTR KUCZA/400mm.pl

Euro 2024

5 lipca: przedwczesny finał Euro?

Nikogo tak bardzo nie zmartwił gol Niclasa Fuellkruga wyrównujący stan meczu Niemcy – Szwajcaria jak kibiców reprezentacji Hiszpanii, zwłaszcza tych, którzy lubią układanie turniejowych drabinek. Z faktu, że Niemcy ostatecznie obronili pierwsze miejsce w grupie wynika bowiem to, że La Roja może zmierzyć się z gospodarzem i faworytem imprezy już w ćwierćfinale.

fot. PIOTR KUCZA/400mm.pl

Dzielenie skóry na żywym niedźwiedziu to zawsze działanie ryzykowne. Przed zwycięzcami grup A (Niemcy) i B (Hiszpania) jeszcze boje w 1/8 finału z rywalami na razie niezdefiniowanymi. Jednak jeśli wyjdą z nich zwycięsko, czeka je starcie 5 lipca o godzinie 18 w Stuttgarcie, w fazie ćwierćfinałów. Ciekawe swoją drogą, czy wśród niemieckich fanów futbolu byli tacy, którzy mając na uwadze układ turniejowej drabinki zezłościli się, gdy napastnik Borussii Dortmund pokonał Yanna Sommera? Drugie miejsce w grupie A wpuszczało Niemcy w 1/8 na drugą drużynę grupy B, a więc zapewne Włochy, zaś dalej prawdopodobnie na Anglię. W ich przypadku różnica była zatem o wiele mniejsza, niż gdy mówimy o Hiszpanach.

Jeśli istotnie w Stuttgarcie dojdzie do konfrontacji niemiecko-hiszpańskiej, będzie to przedwczesny finał. W pierwszych dwóch kolejkach fazy grupowej to właśnie bowiem Niemcy i Hiszpania zaprezentowały się najlepiej, choć także Portugalia wygrała swoje dwa mecze. Remis gospodarzy ze Szwajcarami nie zmienia oceny siły ich zespołu, gdyż zagrali dobry mecz, mieli przewagę we wszystkich aspektach poza liczbą strzelonych goli. Poza tym z Helwetami już raz przegrał w fazie grupowej przyszły mistrz świata – Hiszpania w 2010 roku, więc wpadka z nimi może się przydarzyć każdemu. Co innego, jeśli jutro Hiszpania grając w podstawowym składzie potknie się z Albanią…

Leszek ORŁOWSKI

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
Szymon
Szymon
25 czerwca, 2024 03:44

Ja byłem tym kibicem Niemiec, uważam tę ich usilną walkę chociaż o remis za czysty idiotyzm. A Hiszpanie grali z Albanią w składzie rezerwowym, a i tak wygrali.

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024