TRNAWA, 15.08.2024
ELIMINACJE DO LIGI KONFERENCJI SEZON 2024/2025 MECZ WISLA KRAKOW- FC SPARTAK TRNAWA
PLAY- OFF QUALIFICATIONS UEFA CONFERENCE LEAGUE MATCH WISLA KRAKOW- FC SPARTAK TRNAWA
NZ ALAN URYGA RADOSC GOL

4 gole, 14 kolejek rzutów karnych. Tak Wisła Kraków uzyskała awans

Wisła Kraków awansowała do czwartej, ostatniej rundy kwalifikacji Ligi Konferencji. O rozstrzygnięciu dwumeczu ze Spartakiem Trwnawa zadecydowała trwająca 14 kolejek seria rzutów karnych.

Biała Gwiazda rozpoczęła spotkanie w bardzo trudnym położeniu. Pierwszy mecz przegrała 1:3. Odrobienie strat jawiło się jako szalenie trudne. A jednak okazało się możliwe.

W 42. minucie Angel Rodado wykorzystał rzut karny. W 60. podał do Piotra Starzyńskiego, który trafił na 2:0. W konsekwencji doszło do dogrywki.

W tej Wisła poszła za ciosem. W 98. minucie na 3:0 podwyższył Alan Uryga. Taki rezultat gwarantował krakowianom awans do kolejnej rundy kwalifikacji.

Niestety nie utrzymał się długo. W 107. minucie piłkę w siatce umieścił Michal Duris. Oznaczało to konieczność odbycia serii rzutów karnych.

W tych lepiej spisali się piłkarze Białej Gwiazdy, którzy wykorzystali 12 z 14 jedenastek. Gracze Spartaka Trnawa pomylili się 3 razy i odpali. Wisła Kraków gra dalej. Dalej śni o jesiennych wieczorach w europejskich pucharach. (MS)