Zwycięstwo Bayernu

Mecz z Heidenheim nie był dla Bawarczyków łatwą przeprawą. Beniaminek odrobił dwubramkową stratę, choć ostatecznie poległ na Allianz Arenie.

Pierwsza połowa to popis Harrego Kane’a. Angielski napastnik jest w fenomenalnej formie, co potwierdził w starciu z Heidenheim. Wynik meczu otworzył w 14. minucie, prowadzenie podwyższył tuż przed przerwą. Przy obu trafieniach asystę zaliczył Leroy Sane.

Po zmianie stron do głosu doszli piłkarze gości. W 67. minucie kontakt ekipie Franka Schmidta po podaniu Erena Dinkciego dał Tim Kleindienst, a trzy minuty później do wyrównania doprowadził Jan-Niklas Beste.

Bayern i tak dopiął swego. W 72. na 3:2 trafił Raphael Guerreiro, a pod koniec spotkania podanie Mathysa Tela na bramkę zamienił Eric Maxim Choupo-Moting.

Drużyna Thomasa Tuchela awansowała na fotel lidera, lecz pozostanie na nim, jeśli Bayer Leverkusen straci punkty. Bawarczycy mają nad Aptekarzami punkt przewagi. Heidenheim plasuje się na 13. pozycji.