Zieliński z golem, Napoli ze zwycięstwem

Ligi w Europie Serie A

Po trzech ligowych meczach z rzędu bez zwycięstwa, SSC Napoli wreszcie sięgnęło po komplet punktów. Mistrzowie Włoch pokonali 4:1 Udinese. Wynik spotkania otworzył Piotr Zieliński.

Napoli miało problem z egzekucją rzutów karnych. Najpierw w meczu z Sassuolo (2:0) z jedenastu metrów spudłował Giacomo Raspadori, a następnie w spotkaniu z Bolonią (0:0) pomylił się Victor Osimhen. Zamienić karnego na gola udało się dopiero za trzecim podejściem.

W 19. minucie sędzia wskazał na wapno. Tym razem do piłki podszedł Piotr Zieliński. Reprezentant Polski zachował się jak na prawdziwego lidera przystało i pewnym strzałem wykorzystał jedenastkę. Zbliża się jubileusz – to jego 49. trafienie w barwach Napoli.

Zieliński mógł już chwilę wcześniej wpisać się na listę strzelców, ale mocnym uderzeniem z pola karnego przeniósł piłkę nad poprzeczką. Tuż przed przerwą prowadzenie podwyższył Osimhen.

W drugiej połowie neapolitańczycy dołożyli kolejne dwie bramki. Przełamał się Chwicza Kwaracchelia, który na trafienie w Serie A czekał od pół roku, bowiem poprzednim razem trafił do siatki w marcu. Gruzin do gola dołożył też asystę przy trafieniu Giovanniego Simeone.

W międzyczasie honor Udinese uratował Lazar Samardzić.

Mistrzowie Włoch, po przeciętnym początku nowego sezonu, zdają się łapać odpowiedni dla siebie rytm. Po porażce i dwóch remisach w lidze, Napoli wreszcie dopisało na swoje konto komplet punktów, i to w przekonującym stylu.