Zdecydowane zwycięstwo Bayernu

Spotkanie zamykające 15. kolejkę Bundesligi nie przyniosło sensaci. Bawarczycy pewnie zwyciężyli Stuttgart.

Po ostatnim blamażu drużyna Bayernu Monachium podkreśla swoją wartość i bez najmniejszych problemów zdobywa komplet punktów.

Mecz od samego początku ułożył się po myśli gospodarzy. Już w drugiej minucie meczu błąd obrony wykorzystał duet Sane – Kane. Najpierw Niemiec minął bramkarz, a potem wystawił piłkę do pustej bramki swojemu koledze z ataku. Jeszcze w tej samej części spotkania do siatki trafiali Kim Min-Jae i Mueller, lecz obydwie sytuacje zostały zweryfikowane przez VAR i bramki został anulowane. Do przerwy więc wciąż mieliśmy zaledwie 1:0.

Po przerwie Bayern nadal dominował w meczu tworząc kolejne sytuacje. Po raz drugi linię obrony przełamał Anglik. Kane w 55. zdobył gola na 2:0 i wiele zapowiadało, że to nie koniec. Po 10. minutach do asysty, gola dołożył obrońca Kim Min-Jae. Bawarczycy nie wypuścili kontroli nad meczem do samego końca i pewnie zwyciężyli 3:0 udowadniając, że zeszłotygodniowa porażka to tylko wypadek przy pracy, a maszyna jest odpowiednio naoliwiona.