Zakręcony mecz w Poznaniu [zapis relacji]

Derby Polski dla Warszawy! Zapraszamy do prześledzenia naszej relacji z emocjonującego spotkania między Lechem a Legią!

90+7′ Koniec! Legia wygrywa w Poznaniu 2:0. Bramki samobójcze zdobyli Miha Blazić i Bartosz Salamon. Wicemistrz Polski awansuje na trzecie miejsce w tabeli. Lech plasuje się zaś na piątej pozycji.

90+7′ Ba Loua faulował Ribeiro.

90+6′ Blazić blisko gola! Sędzia podniósł jednak chorągiewkę, a piłka wyszła poza plac gry.

90+4′ Lech walczy o wyrównanie, Legia się broni.

90′ Siedem minut doliczonych do podstawowego czasu gry.

88′ Żółta kartka dla Salamona.

83′ GOL! Lech łapie kontakt. Do siatki trafił Joel Pereira. Podawał mu Nika Kvekveskiri.

82′ Wojciech Urbański zmienia Jurgena Celhakę.

80′ Wracamy do gry.

78′ Sporo rac spadło na murawę! Mecz przerwany!

76′ Adriel Ba Loua za Afonso Sousę.

74′ Strzał głową Mikaela Ishaka broni Tobiasz.

74′ Ryoya Morishita za Macieja Rosołka.

70′ Zbyt głębokie dośrodkowanie Rosołka.

68′ Atomowy strzał Radosława Murawskiego obroniony przez Kacpra Tobiasza!

67′ Dwie zmiany w Lechu. Z boiska zeszli Kristoffer Velde i Jesper Karlstrom. Za nich Alan Czerwiński oraz Nika Kvekveskiri.

66′ Posypały się kartki. Elias Andersson z żółtym kartonikiem.

64′ Artur Jędrzejczyk faulem przerwał kontrę Lecha. Stoper Legii zapłacił za to żółtą kartką, który wykluczy go z kolejnego spotkania.

60′ Kolejorz przy piłce.

58′ Groźnie w polu karnym Lecha, ale defensorzy zdołali wybić piłkę.

55′ Żółta kartka dla Yuriego Ribeiro.

50′ Gęsty dym nad murawą sprawia, że sędzia musi zarządzić przerwę.

46′ Elias Andersson za Barrego Douglasa.

46′ Wracamy do gry!

45+4′ Koniec pierwszej części meczu! Na razie Legia prowadzi w Poznaniu 2:0. Oba gole strzelili jednak zawodnicy Lecha. Trafienia samobójcze zanotowali Miha Blazić i Bartosz Salamon.

45′ Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

45′ GOL! Legia podwyższa prowadzenie za sprawą… drugiego samobója! Tym razem piłkę do własnej bramki kieruje Bartosz Salamon. Dramat Lecha i jego obrońców.

44′ Niezła sytuacja Guala, ale Hiszpan uderzył obok bramki.

39′ Znów próbował Elitim, lecz piłka po jego strzale wyszła poza boisko.

36′ Bartosz Salamon blisko doskoczenia do górnej piłki. Stoper Lecha nie zdołał jednak oddać strzału w polu karnym Legii.

30′ Uderzenie Filipa Szymczaka zablokowane.

30′ Groźny strzał Juergena Elitima. Piłka poleciała jednak nad poprzeczką bramki Lecha.

27′ Rzut wolny dla Kolejorza blisko pola karnego rywala.

24′ Lech miał szansę na wyrównanie, ale piłka po strzale głową Blazicia trafiła tylko w poprzeczkę.

22′ Dobra akcja Legii. Piłka dośrodkowana z bocznej strefy została jednak wybita z pola karnego przez Blazicia.

15′ GOL! Legia zaledwie kilkadziesiąt sekund po zmarnowanym rzucie karnym jednak wychodzi na prowadzenie za sprawą bramki samobójczej Mihy Blazicia! Reprezentant Słowenii pechowo interweniował, chcąc wyręczyć bramkarza Bartosza Mrozka.

14′ Nie ma gol! Bartosz Mrozek broni uderzenie Josue z jedenastu metrów! Portugalczyk uderzył zbyt słabo, aby pokonać golkipera Lecha.

13′ Będzie rzut karny dla Legii! Ponadto, Douglad ukarany żółtą kartką.

12′ Szymon Marciniak ponownie idzie do VAR-u! Barry Douglad może mieć kłopoty. Szkot faulował we własnym polu karnym Marca Guala.

7′ Piłka w siatce Lecha po strzale Pawła Wszołka, ale gol nie zostanie uznany. Szymon Marciniak cofnął się do wcześniejszej fazy akcji, w której Maciej Rosołek faulował jednego z zawodników Kolejorza. Nadal 0:0.

3′ Na razie częściej przy piłce Lech.