Wyspiarze górą (zapis relacji na żywo)

Poznaliśmy dwóch ostatnich półfinalistów tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Są nimi angielskie kluby: Manchester City i Liverpool. Jak do tego doszło? Nie wiem… Sprawdź poniżej!
ZAPIS RELACJI NA ŻYWO:

ATLETICO MADRYT – MANCHESTER CITY* 0:0 (0:1 W DWUMECZU)
LIVERPOOL* – BENFICA LIZBONA 3:3 (6:4 W DWUMECZU)

90’+12 KONIEC!

90’+11 Ederson broni strzał Correi!

90’+9 Diego Simeone dołączył do grona żółtokartkowców.

90’+8 Carrasco groźnie uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, ale jeszcze lepiej interweniował Ederson!

90’+7 Cancelo sfaulował rozpędzonego Carrasco tuż przed polem karnym. To prawdopodobnie ostatnia szansa dla Atletico!

90’+6 Foden z żółtą kartką.

90’+6 Jan Oblak wygrał pojedynek sam na sam z Ilkayem Gundoganem!

90’+4 Kartkowania ciąg dalszy. Żółtko dla Riyada Mahreza za celowe opóźnianie gry.

90′ Do podstawowego czasu gry sędzia doliczył aż dziewięć minut. To efekt częstych i długich przerw.

89′ Puściły nerwy! Felipe dostał czerwoną kartkę, żółtą ukarani zostali Savić i Ake!

87′ Stefan Savić nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

86′ Ależ niewiele zabrakło! Matheus Cunha huknął z pola karnego, ale na linii strzału stał John Stones, który skutecznie zablokował to jakże groźne uderzenie!

85′ Kolejne żółtko. Tym razem dla Rodriego.

83′ Benfika wyrównała! Darwin Nunez i mamy remis 3:3! Mimo to sprawa awansu jest już praktycznie przesądzona na korzyść The Reds.

80′ Marcos Llorente ukarany żółtą kartką.

82′ Na boisku pojawił się ostatnia nadzieja Atletico. Luis Suarez zmienił Lemara.

79′ Correa uderzył z ostrego kąta obok bramki.

78′ Angel Correa przyłapany na ofsajdzie.

77′ Oblężenie pola karnego City przez piłkarzy Atletico zakończone niecelnym strzałem De Paula.

74′ A jednak Kyle Walker nie jest w stanie grać dalej. Odniesiony uraz okazał się zbyt poważny. W jego miejsce na boisku pojawił się Nathan Ake.

73′ Benfika nie poddaje się i łapie kontakt! Roman Jaremczuk i Liverpool prowadzi już tylko 3:2!

70′ Rodrigo De Paul uderzył groźnie z dystansu. Siła była, zabrakło precyzji.

68′ Kyle Walker mocno ucierpiał po starciu z Lodim, wymagał interwencji sztabu medycznego, jednak finalnie nie opuścił murawy.

65′ Firmino z dubletem, Liverpool z prowadzeniem 3:1!

65′ Kevin De Bruyne nie jest w stanie kontynuować gry. Zastąpił go na boisku Raheem Sterling.

57′ Było blisko! Griezmann z woleja minimalnie chybił obok słupka!

55′ A tymczasem na Anfield Liverpool znów na prowadzeniu! Festiwal pomyłek w defensywie Benfiki i Roberto Firmino strzela na 2:1!

54′ Joao Felix złapany na ofsajdzie.

48′ Lemar próbował zza pola karnego, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

47′ Griezmann z ostrego kąta w boczną siatkę.

46′ Druga połowa – czas, start.

45’+3 PRZERWA!

45′ Pierwsza połowa potrwa o trzy minuty dłużej.

42′ Po intensywnych dwóch kwadransach tempo gry wyraźnie spadło.

35′ Kondogbia z dystansu, po drodze był rykoszet, ale czujny Ederson nie dał się zaskoczyć.

32′ Benfica wyrównuje! 1:1 po trafieniu Goncalo Ramosa! VAR nie dopatrzył się spalonego i mamy remis!

30′ Słupek! Ależ zakotłowało się w polu karnym Atletico! Guardiola i spółka byli o krok od wyjścia na prowadzenie!

27′ Strzał De Bruyne z pola karnego zablokowany przez Mandavę.

24′ Felipe ukarany żółtą kartką po faulu w środkowej części boiska na De Bruyne.

21′ A tymczasem w Liverpoolu 1:0 dla The Reds! Ibrahima Konate trafił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

20′ Lemar szukał podaniem wybiegającego na wolne pole Joao Felixa, ale zagrał zbyt mocno.

19′ Ederson wyszedł daleko poza własną bramkę i przeciął groźnie zapowiadające się prostopadłe zagranie Atletico.

16′ Phil Foden rozciął głowę po ostrym starciu z Felipe. Po interwencji sztabu medycznego kontynuuje grę.

10′ John Stones głową nad poprzeczką.

9′ Pierwszy strzał na Estadio Wanda Metropolitano. Ilkay Gundogan niecelnie z dystansu.

1′ ZACZYNAMY! Na stadionach w Madrycie i Liverpoolu futbolówka poszła w ruch.

Dzisiaj poznamy ostatnich dwóch półfinalistów tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Wczoraj do 1/2 finału awansowały hiszpańskie kluby: Real Madryt i Villarreal. Przed rewanżem bliżej dołączenia do tego elitarnego grona były angielskie zespoły: Manchester City i Liverpool. Czy Wyspiarze utrzymają przewagę z pierwszych meczów? Przekonajmy się wspólnie!