WARSZAWA 03.08.2024
BETCLIC 1 LIGA PILKA NOZNA MECZ 3 KOLEJKI SEZON 2024/25 — POLISH FOOTBALL FIRST LEAGUE MATCH: POLONIA WARSZAWA - ARKA GDYNIA
NZ MARC NAVARRO TORNIKE GAPRINDASHVILI SZYMON SOBCZAK

Wysokie zwycięstwo Arki w Warszawie

Arka Gdynia wygrała na wyjeździe 3:0 z Polonią Warszawa w 3. kolejce Betclic 1. Ligi. Zespół Wojciecha Łobodzińskiego odniósł drugie zwycięstwo z rzędu.

Maciej Ziółkowski

Po dwóch pierwszych kolejkach ligowych Polonia zdobyła tylko punkt (0:1 ze Zniczem Pruszków, 0:0 z Wisłą Kraków). Arka zaczęła sezon 2024/2025 od porażki ze Stalą Rzeszów (0:1) i wygranej z ŁKS-em (2:1).

Gdynianie solidniej prezentowali się w pierwszej połowie, lepiej weszli w sobotni mecz, obejmując prowadzenie w 18. minucie, po odbiorze na połowie gospodarzy i udanej kontrze. Szymon Sobczak podprowadził piłkę i podał w boczny sektor „szesnastki” do Tornike Gaprindaszwiliego, a potem wykończył dośrodkowanie Gruzina na 6. metrze, poprzez strzał głową.

Warszawiacy nie złożyli broni, próbowali odwrócić losy rywalizacji, chcieli doprowadzić do wyrównania, ale nie dość, że brakowało im konkretów z przodu, to w 70. minucie stracili drugiego gola. Hide Vitalucci, nowy zawodnik Arki, wbiegł w pole karne z prawej strony, a po jego uderzeniu piłka odbiła się od Michała Grudniewskiego i wpadła do siatki.

Wynik, w 1. minucie czasu doliczonego, ustalił Karol Czubak, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Ostatecznie zespół z Gdyni pokonał Polonię 3:0. Goście odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu, a warszawiacy wciąż czekają na pierwszą wygraną w sezonie.

W następnym tygodniu Arka zagra u siebie ze Zniczem Pruszków (9.08, godz. 20:30), a Polonia zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna (10.08, godz. 14:30).