Wyrównanie Realu rzutem na taśmę!

Ligi w Europie La Liga

W drugim z wtorkowych meczów 19. kolejki hiszpańskiej La Ligi Real Sociedad zremisował u siebie z Deportivo Alaves 1:1. Gospodarze pomimo gry w osłabieniu zdołali doprowadzić do wyrównania w samej końcówce rywalizacji!

Pierwsza połowa w Sociedad nie dostarczyła nam zbyt wielu piłkarskich emocji. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach oglądaliśmy zaledwie jeden celny strzał na bramkę (w wykonaniu gospodarzy). Częściej przy piłce byli zawodnicy Realu Sociedad, którzy starali się zyskiwać optyczną przewagę, ale nie ułatwiło im tego wydarzenie z 36. minuty meczu.

Wówczas czerwoną kartką został ukarany golkiper gospodarzy – Alex Remiro. Hiszpan popełnił błąd i nie skontrolował odpowiednio piłki, przez co zagrał następnie ręką poza własnym polem karnym. Arbiter bez wahania zdecydował się na wykluczenie go z gry, a piłkarze Realu Sociedad od tego czasu musieli grać w osłabieniu.

W drugiej połowie to jednak gospodarze jako pierwsi mogli objąć prowadzenie. Mikel Oyarzabal w 55. minucie doszedł do dobitki po rozegraniu rzutu rożnego, ale jego uderzenie z kilku metrów w ostatniej chwili wybił z linii bramkowej jeden z defensorów gości. Pomimo gry w osłabieniu, to mimo wszystko jednak to zawodnicy z San Sebastian mieli optyczną przewagę i byli bliżej wyjścia na prowadzenie we wtorkowy wieczór.

Gospodarze w 75. minucie popełnili jednak kosztowny błąd. Mikel Merino faulował we własnym polu karnym Andera Guevarę, przez co arbiter podyktował rzut karny dla gości. Jedenastkę na gola pewnym strzałem w prawą stronę bramki zamienił Luis Rioja. Zawodnicy Realu jednak nie złożyli broni i do końca rywalizacji walczyli o chociażby remis.

W końcówce spotkania gospodarze mogli mieć rzut karny po faulu Rafy Martina na jednym z graczy Realu. Jednak arbiter po konsultacji z wozem VAR zmienił swoją decyzję i odwołał jedenastkę dla zespołu z San Sebastian. Natomiast w drugiej minucie doliczonego czasu gry groźny strzał zza pola karnego oddał Takefusa Kubo, ale piłka po jego uderzeniu obiła jedynie poprzeczkę.

Zawodnicy Realu ostatecznie doprowadzili do wyrównania jednak rzutem na taśmę. W siódmej minucie doliczonego czasu gry Martin Zubimendi wykorzystał zamieszanie w defensywie w polu karnym gości i strzałem z okolicy jedenastu metrów przy lewym słupku strzelił gola wyrównującego.

Po tym spotkaniu zawodnicy Realu plasują się na szóstej pozycji w ligowej tabeli z 32 punktami na koncie. Natomiast Alaves jest piętnaste, zdobywając do tej pory siedemnaście „oczek”.