Wymęczona wygrana PSG

Ligi w Europie Inne ligi

PSG nie otrząsnęło się po ostatniej klęsce w Lidze Mistrzów. Paryżanie w ostatnim momencie wyrwali zwycięstwo w meczu z Brest.

Niewiele brakowało, aby PSG straciło punkty w meczu ligowym. Paryżanie pokonali Brest 2:1, bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Kylian Mbappe w… 91. minucie spotkania. Wcześniej do siatki trafiał Carlos Soler i Franck Honorat.

PSG wyraźnie jest w dołku i ten mecz był tego idealnym potwierdzeniem. W pierwszej połowie Paryżanie mieli wyraźną przewagę, jednak nie potrafili jej wykorzystać. Po przerwie z mistrza Francji jeszcze mocniej uleciało powietrze. W końcówce mocno się poprawił i to zaowocowało bramkę na wagę trzech punktów.

Drużyna Galtiera jest jednak w pełni bezpieczna w Ligue 1. Aktualna przewaga nad Marsylią to aż 11 punktów i tylko katastrofa mogłaby sprawić, aby PSG nie obroniło tytułu mistrza kraju.