Wymęczona wygrana Bayernu

W zaległym meczu 13. kolejki Bundesligi, Bayern Monachium pokonał Union Berlin 1:0. Bawarczycy mieli gigantyczną przewagę (69% czasu gry przy piłce, 24 strzały), ale nie przełożyła się ona na łup bramkowy.

Pierwszy strzał, już w 6. minucie oddał Matthijs de Ligt, ale Frederik Ronnow skutecznie interweniował. Ronnow błysnął również minutę później, po uderzeniu Dayota Upamecano. Szczęścia zabrakło również Kingsleyowi Comanowi, który w 23. minucie minimalnie spudłował. W pierwszej połowie dogodną okazję miał jeszcze Leroy Sane, ale znów górą był bramkarz Unionu.

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia monachijczyków. Sposób na Ronnowa, strzałem głową znalazł Raphael Guereiro. W 55. minucie do siatki trafił również Harry Kane, ale Anglik był na pozycji spalonej i bramka nie została uznana. W 72. minucie byliśmy świadkami jednej z nielicznych szans dla berlińczyków. Manuel Neuer wykazał się jednak świetnym refleksem przy próbie Jerome Roussillona. W 82. minucie ponownie błysnął Ronnow, tym razem świetnie interweniując po uderzeniu Leona Goretzki

W 74. minucie na trybuny został wyrzucony szkoleniowiec Żelaznych, Nenad Bjelica.