Wygrana niemrawej Legii [zapis relacji]

Legia Warszawa podejmuje Kuopion Palloseura w pierwszym meczu II rundy eliminacyjnej do Ligi Europy.

Carlitos (na pierwszym planie) był oszczędzany na mecz pucharowy. Czy to pomoże Hiszpanowi w zdobywaniu goli? (fot. Piotr Kucza)

90+6′ Koniec meczu. Legia z minimalną zaliczką.

90+2′ Virtanen poradził sobie z groźnym strzałem Carlitosa. Dobitka Antolicia minęła bramkę gości.

90′ Sędzia doliczył cztery minuty.

88′ Żółta kartka dla Jyry’ego.

84′ KuPS szuka wyrównującej bramki. Legia nie wygląda już tak dobrze jak na początku połowy.

81′ Stolarski za Rochę.

80′ Jyry za Rangela.

77′ Virtanen złapał piłkę po słabym strzale Andre Martinsa.

74′ Nguekam zastąpił Thiawa.

73′ Antolić za Gwilię.

70′ Legia szuka drugiej bramki. Piłkarze Vukovicia podkręcili tempo.

66′ Żółta kartka dla Ayarny.

65′ Savolainen zmienił Mangę.

64′ Gwilia był blisko zdobycia drugiej bramki. Gruzin ofiarnie główkował, ale nacisk rywala okazał się decydujący.

62′Żółta kartka dla Mangi.

60′ Luquinhas zmienił Nagya.

59′ Pennanen polował na piłkę. Czujny Vesović nie dał rywalowi szansy na jej przejęcie, wybijając ją na korner. Po rzucie rożnym Legię od straty bramki uratował ustawiony na linii bramkowej Kulenović.

55′ Hiszpan w ataku Legii nie sięgnął piłki centrowanej przez Vesovicia.

53′ Carlitos uderzył z rzutu wolnego nad poprzeczką.

52′ Nagy faulowany przez Diallo. Będzie rzut wolny z około 20 metrów.

49′ Niecelne uderzenie Nagya.

47′ Carlitos sięgnął piłki, ale nie miał z czego uderzyć. Futbolówka przeleciała ponad bramką.

46′ Początek drugiej połowy.

45+3′ Koniec pierwszej połowy.

45′ Sędzia dorzucił dwie minuty.

43′ Żółta kartka dla Rangela.

41′ Legia podkręciła tempo w końcówce pierwszej połowy.

38′ Gwilia dobrze podał powietrzem do Carlitosa. Hiszpan uderzył bez przyjęcia, ale trafił wprost w Virtanena.

36′ Gwizdy na trybunach. To efekt niemrawej gry Legii.

35′ Finowie próbują coś zmienić za pomocą ataku pozycyjnego, jednak nie jest to ich mocna strona.

32′ Legia przez chwilę grała z przewagą jednego zawodnika. Obie jedenastki już kompletne.

30′ Dwa kwadranse za nami. Legia przeważa i szuka drugiej bramki.

27′ Spokojny fragment spotkania.

24′ Legia przygotowała kolejny atak. Strzał Carlitosa został zablokowany, zaś ostra centra Rochy wyekspediowana.

21′ Finowie z rzadka próbują odgryzać się Legii. Jak na razie mecz pod kontrolą drużyny Vukovicia.

18′ Gwilia znowu szukał Wieteski. Tym razem akcja tego duetu nie była tak owocna jak w 9 minucie.

17′ Virtanen niepewnie po wrzutce Gwilii z rzutu wolnego. Będzie korner dla gospodarzy.

14′ Carlitos położył rywala i oddał niezły strzał. Refleksem błysnął jednak Virtanen. Legioności szukali okazji do dobitki, ale obrona KuPS oddaliła zagrożenie.

12′ Carlitos za długo zwlekał ze strzałem. Rocha wrzucił na głowę Kulenovicia, jednak Chorwat nie miał z czego uderzyć.

9′ Gol dla Legii! Wieteska głową po centrze Gwilii z rzutu rożnego.

6′ Rywale połapali się w pomyśle Novikovasa. Po chwili zatrzymany został Kulenović.

3′ Spokojne pierwsze minuty.

1′ Początek spotkania.

Arbitrem meczu będzie Ivan Bebek z Chorwacji.

Wyjściowe składy

Legia: Majecki – Vesović, Wieteska, Jędrzejczyk, Rocha – Novikovas, Andre Martins, Gwilia, Carlitos, Nagy – Kulenović

Ławka rezerwowych: Cierzniak – Jodłowiec, Lewczuk, Antolić, Agra, Kante, Luquinhas

KuPS: Virtanen – Manga, Diallo, Soldo, Murillo – Thiaw, Ayarna, Saxman – Niskanen, Rangel, Pennanen

Ławka rezerwowych: Toyras – Taimi, Savolainen, Ngueukam, Purje, Pirttijoki, Jyry

W poprzedniej rundzie wicemistrzowie Polski rozprawili się z Europa FC. Przedstawiciel gibraltarskiej ekstraklasy przegrał 0:3 przy Łazienkowskiej. W pierwszym meczu odnotowano bezbramkowy remis.

Z kolei Finowie wywalczyli możliwość rywalizacji z Legią po dwumeczu z Witebskiem. Na Białorusi był remis (1:1), a w Kuopio było 2:0 dla KuPS.