Włoski klasyk dla Napoli

Hit calcio dla piłkarzy Napoli! Lider ligi pokonał Juventus 1:0 i jest już o mały krok od zapewnienia sobie historycznego tytułu mistrza kraju.

Włoski klasyk dla Napoli! Po równym i ciekawym spotkaniu lider ligi pokonał Juventus dzięki bramce zdobytej niemal w ostatniej akcji meczowej!

W pierwszej połowie przewaga na boisku należała do Juventusu. Gospodarze wyraźnie przeważali nad Napoli i detronizowali lidera grą w defensywie. Goście za to wyglądali ospale. Widać już słabą formę fizyczną zawodników Spallettiego, którzy coraz dotkliwiej odczuwają trudy tego sezonu.

Po przerwie Napoli się obudziło i miało kilka na prawdę dobrych okazji do zdobycia bramki, jednak lider żadnej z nich nie wykorzystał.

W 83. minucie piłka znalazła się w siatce po strzale Angela di Marii. Gol Argentyńczyka nie został uznany przez wcześniejszy faul w tej akcji.

Dopiero w 94. minucie spotkania doczekaliśmy się trafienia. Giacomo Raspadori trafił do siatki i w ostatniej chwili zapewnił triumf drużyna z Neapolu.

Od 68. minuty na boisku pojawił się Piotr Zieliński. To 322. występ Polaka w barwach Napoli, dzięki czemu awansował na 8. miejsce w klasyfikacji historycznej pod względem liczby meczów w drużynie z Neapolu.

Pełne 90 minut rozegrał za to Arkadiusz Milik, na kilka minut przed końcem w jego miejsce pojawił się Vlahović. Wojciech Szczęsny zagrał pełne spotkanie w bramce Juve.