Włoski hit nie zawiódł!

Klasyk calcio na remis! Odrodzone w drugiej połowie Napoli wyrównało stan meczu i ostatecznie mistrz Włoch podzielił się punktami z AC Milan.

Napoli odrobiło stratę! (fot. Defodi / 400mm.pl)

Hit włoskiej ligi na zakończenie niedzieli nie zawiódł! Napoli nie dało się pokonać Milanowi w meczu 10. kolejki Serie A. Początkowo to Milan prowadził 2:0, jednak gospodarze w drugiej połowie się ocknęli i doprowadzili do remisu.

W pierwszej połowie to Milan był wyraźnie lepszą drużyną na boisku. Optycznie przewaga była po stronie Napoli, ale mistrz Włoch grał bardzo słabo i w jego poczynaniach nie było żadnych konkretów. Te akurat były po stronie Milanu i dzięki dubletowi niezawodnemu ostatnio Olivierowi Giroud Mediolańczycy prowadzili dwoma bramkami.

Napoli wyglądało znacznie lepiej w drugiej połowie. Pojawiły się oczekiwane argumenty po stronie mistrza i już w 50. minucie gry kontaktowego gola zdobył Matteo Politano. Fantastyczną, indywidualną akcją wypracował pozycję do oddania strzału z obrębu pola karnego i precyzyjnym uderzeniem zmieścił piłkę w siatce.

W 63. minucie było już 2:2, tym razem Giacomo Raspadori świetnym strzałem z rzutu wolnego wpakował piłkę wprost do siatki

W 89. minucie Napoli musiało grać w dziesiątkę. Drugą żółtą kartkę otrzymał Alessandro Zanoli.

Piotr Zieliński wystąpił w pierwszym składzie i grał do 77. minuty spotkania.

Oba zespoły zachowują swoje pozycje i Mediolańczycy plasują się na trzecim miejscu, z kolei Napoli zajmuje pozycję niżej z czterema oczkami straty.