Upragnione przełamanie Olympique Marsylia

Ligi w Europie Inne ligi

Zamykający 31. kolejkę Ligue 1 mecz, w którym Olympique Marsylia podjął Lens, zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

Aubameyang był kluczowy dla zwycięstwa OM. (fot. Forum)

Ci otworzyli wynik już w 1. minucie. Iliman Ndiaye podał do Pierre’a-Emericka Aubameyanga, a ten strzelił swojego 14. gola w bieżącym sezonie ligowym. We francuskiej ekstraklasy tylko Kylian Mbappe (26), Jonathan David (17) oraz Alexandre Lacazette (16) uzbierali więcej.

Na odpowiedź gości trzeba było poczekać do 82. minuty. W tej Massadio Haidara zagrał do Wesleya Saida, a ten wyrównał.

Kilka chwil później OM ponownie wyszło na prowadzenie za sprawą trafienia Pape Gueye’a. Asystę zanotował Aubameyang.

Wynik 2:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego. Oznacza, że Olympique Marsylia przełamał passę meczów ligowych bez zwycięstwa, która trwała od pięciu kolejek, od 10 marca. Awansował na siódme miejsce w tabeli. Do szóstego Lens traci dwa punkty.

Przemysław Frankowski spędził na boisku całe spotkanie.