NIECIECZA 20.07.2024
MECZ 1. KOLEJKA BETCLIC I LIGA SEZON 2024/25 --- POLISH FIRST LEAGUE FOOTBALL MATCH: BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA - WARTA POZNAN
DAMIAN GASKA KACPER KARASEK

Twarde lądowanie Warty w I lidze. Termalica nie dała Zielonym żadnych szans

Targana problemami sportowo-organizacyjnymi Warta nieudanie rozpoczęła zmagania w I lidze po spadku z Ekstraklasy. Termalica pewnie zwyciężyła 3:0 na inaugurację sezonu.

Jan Broda

Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej połowie. Do przerwy spotkanie było całkiem wyrównane, natomiast po zmianie stron podopieczni Marcina Brosza przejęli boiskową inicjatywę, podkręcili tempo i nie pozostawili spadkowiczowi z Ekstraklasy najmniejszych szans.

Strzegący dostępu do bramki Jędrzej Grobelny aż trzykrotnie był zmuszony wyciągać piłkę z własnej siatki. W 59. minucie wynik otworzył Andrzej Trubeha, po chwili podwyższył, a końcowy rezultat ustalił Artem Putiwcew.

Jakby tego było mało, goście z Poznania kończyli mecz w dziesiątkę, po tym z czerwoną kartką z boiska wyleciał Tomasz Wojcinowicz.

Szansa na poprawę już za tydzień. W drugiej kolejce Warta zmierzy się z Wisłą Płock, zaś Termalica spróbuje pójść za ciosem w starciu z Chrobrym.