Przejdź do treści
Trwa licytacja o Alabę

Ligi w Europie Bundesliga

Trwa licytacja o Alabę

Coraz więcej wskazuje na to, że David Alaba nie zostanie na kolejny sezon w Bayernie Monachium. Reprezentant Austrii nie narzeka na brak zainteresowania i może przebierać w ofertach.



Jak donosi dzisiejsze wydanie hiszpańskiego dziennika „AS”, zawodnik mistrzów Niemiec ma aż siedem propozycji z największych klubów europejskich. Giganci licytują się między sobą, a sam piłkarz ma komfort wyboru najlepszej oferty.

Na dzisiaj największe pieniądze proponuje mu Manchester City. Obywatele przedstawili Alabie ofertę na poziomie 14 mln euro rocznie (bez bonusów), ale samemu zainteresowanemu ponoć bliżej do Realu Madryt, o czym spekuluje się od kilku tygodni.

Królewscy są już po słowie z najbliższymi doradcami zawodnika. Los Blancos zaproponowali mu czteroletnią umowę, która opiewa na 11 mln euro rocznie. Alaba kilka tygodni temu odrzucił… wyższą propozycję Bayernu, który oferował mu 13 mln euro. Piłkarz jednak chciałby zmienić klub i ligę, a Hiszpania jest dla niego idealnym krokiem w rozwoju.

W grze o podpis pod kontraktem pozostają także: Manchester United, Liverpool, Chelsea, Paris Saint-Germain oraz Barcelona. W ekipie z Anfield Road na sprowadzenie Austriaka naciska Juergen Klopp, ale Niemiec zdaje sobie sprawę, że musiałby zaproponować Alabie najwyższy kontrakt w zespole, aby sprowadzić go do Liverpoolu.

pgol, PilkaNozna.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 34/2026

Nr 34/2026

Ligi w Europie Bundesliga

Stalmach z golem w debiucie! Słodko-gorzki występ Polaka [WIDEO]

Werder Brema przegrał aż 1:4 z Freiburgiem. Jedynego gola dla pokonanych strzelił debiutujący Dariusz Stalmach, który wszedł na boisko w 46. minucie.

Stalmach z golem w debiucie! Słodko-gorzki występ Polaka [WIDEO]
Czytaj więcej

Ligi w Europie Bundesliga

Żukowski trzyma formę! Kolejny gol Polaka! [WIDEO]

Mateusz Żukowski wysyła kolejny sygnał do Jana Urbana. Polski napastnik zdobywa kolejnego gola w 2. Bundeslidze, tym razem w meczu przeciwko Kiel.

Żukowski trzyma formę! Kolejny gol Polaka! [WIDEO]
Czytaj więcej

Ligi w Europie Bundesliga

Co tam się wydarzyło?! Katastrofa obrony Leverksuen [WIDEO]

10 minut starczyło Elversbergowi do wyjścia na dwubramkowe starcie z Bayerem Leverkusen. Sęk w tym, że Aptekarze swoim zachowaniem w defensywie sami sobie stwarzali problemy.

Co tam się wydarzyło?! Katastrofa obrony Leverksuen [WIDEO]
Czytaj więcej

Ligi w Europie Bundesliga

Bayern Monachium zdemolował rywala! Sześć goli

Co za zwycięstwo Bayernu Monachium! Padło aż sześć goli.

GER, Bayern, Muenchen, Fussball, FC Bayern Muenchen - Borussia Dortmund, in der Allianz Arena, Muenchen, Bundesliga, 7. Spieltag, 18.10.25, v.l. Dayot Upamecano FC Bayern Muenchen, 2, Min-jae Kim FC Bayern Muenchen, 3, Sascha Boey FC Bayern Muenchen, 23, verabschieden sich von den Fans, Winken, Freude, Emotionen DFL / DFB regulations prohibit any use of photographs as image sequences and or quasi-video, *** GER, Bayern, Muenchen, Fussball, FC Bayern Muenchen Borussia Dortmund, in der Allianz Arena, Muenchen, Bundesliga, 7 Spieltag, 18 10 25, v l Dayot Upamecano FC Bayern Muenchen, 2 , Min jae Kim FC Bayern Muenchen, 3 , Sascha Boey FC Bayern Muenchen, 23 , saying goodbye to the fans, waving, joy, emotions DFL DFB regulations prohibit any use of photographs as image sequences and or quasi video, Copyright: HMB-Media/MichaelxNibel
2025.10.18 Monachium
pilka nozna , liga niemiecka
Bayern Monachium - Borussia Dortmund
Foto IMAGO/PressFocus

!!! POLAND ONLY !!!
Czytaj więcej

Ligi w Europie Bundesliga

Otwarcie Bundesligi! Bayern Monachium – VfB Stuttgart [LIVE]

Rusza nowy sezon Bundesligi! Czy Bayern wygra pierwszy mecz? Śledź relację LIVE!

Berlin, Germany. 23rd Mai 2026. Goal celebration: Harry Kane FCB Bayern München - VfB Stuttgart 23.05.2026 *** Berlin, Germany 23rd May 2026 Goal celebration Harry Kane FCB Bayern Munich VfB Stuttgart 23 05 2026
2026.05.23 Berlin
pilka nozna , Puchar Niemiec , final Pucharu
Bayern Muonachium - VfB Stuttgart
Foto IMAGO/PressFocus

!!! POLAND ONLY !!!
Czytaj więcej