Polska Reprezentacja Polski

Towarzysko: Gładkie zwycięstwo Arsenalu, grał Szczęsny

Od zwycięstwa rozpoczął swoje tournee po Azji zespół Arsenalu Londyn. „Kanonierzy” w środowym meczu sparingowym pokonali w Kuala Lumpur drużynę Malezji XI 4:0, a w podstawowym składzie ekipy z Emirates Stadium pojawił się Wojciech Szczęsny.

Wraz z reprezentantem Polski mecz rozpoczęli m.in. Laurent Koscielny i Thomas Vermaelen w defensywie, Alex Song, Jack Wilshere, Aaron Ramsey i Theo Walcott w pomocy oraz Marouane Chamakh w linii ataku. Szansę otrzymał także m.in. japoński talent, Ryo Miyaichi, który rozegrał ostatecznie 66 minut.

„Kanonierzy” do przerwy prowadzili już 2:0 po golach Ramseya i Walcotta. Na drugą połowę nie wyszedł już z kolei Wojciech Szczęsny, a zastąpił go Włoch Vito Mannone. Z grona podstawowych zawodników kibice mieli także okazję zobaczyć m.in. Bacary’ego Sagnę, Johana Djourou, Samira Nasriego i Robina van Persiego. Kolejne dwa gole dołożyli natomiast Carlos Vela i Tomas Rosicky.