The Gunners liderem Premier League

Ligi w Europie Premier League

Ciężka przeprawa lidera Premier League zakończona finalnym skromnym zwycięstwem.

Drużyny Mikela Artety na Emirates mierzyła się z Brighton. Mecz był wyrównany, ale to The Gunners byli zdecydowanie groźniejszą drużyną.

Pierwsza połowa to walka o środek pola i zaznaczenie swojej wyższości nad rywalem. Żadna ze strom nie potrafiła zdobyć bramki i do przerwy bramkarze pochwalić się mogli czystym kontem. Większą kreatywnością wykazywał się jednak Arsenal, który częściej stwarzał sobie sytuację.

Kilka minut po wznowieniu gry w drugiej połowie piłkę do siatki wpakował Gabriel Jesus. Brazylijczyk wykazał się czujnością po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i przytomnie uderzył piłkę. The Gunners na pewno odetchnęli po tej bramce, ponieważ ich przewaga rysowała się coraz bardziej, natomiast był problem ze skutecznością.

Wynik ustalił Kai Havertz golem w końcówce na 2:0 i podopieczni Artety wskoczyli na pozycje lidera ligi. Wyprzedzić ich może Liverpool, który ma stratę dwóch punktów a swój mecz rozpocznie za kilka minut.

Słabą informacją dla polskich kibiców może być fakt, że obecni na tym meczu Kiwior i Moder nie zagrali w tym meczu nawet minuty.