Soccer Football - UEFA Nations League - Group B3 - Austria v Norway - Raiffeisen Arena, Linz, Austria - October 13, 2024 Norway's Erling Haaland in action with Austria's Nicolas Seiwald and Konrad Laimer,Image: 920614876, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Elisabeth Mandl / Reuters / Forum

Ligi w Europie Liga Narodów

Sześć goli w meczu Ligi Narodów. Austria rozbiła Norwegię!

Sześć bramek padło w niedzielnym spotkaniu Ligi Narodów (dywizja B). Austria wygrała u siebie aż 5:1 z Norwegią.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 8. minucie, za sprawą Marko Arnautovicia. Goście doprowadzili do wyrównania w końcówce pierwszej połowy, po golu Alexandra Sorlotha.

Druga część gry to pokaz siły Austriaków, którzy zdobyli aż cztery bramki (między 49. a 71. minutą). Tuż po przerwie Arnautović wykorzystał rzut karny, potem do siatki trafili także Philipp Lienhart, Stefan Posch i Michael Gregoritsch, który ustalił wynik.

Do tej pory Norwegia i Austria uzbierały po 7 punktów w grupie Ligi Narodów, tak jak Słowenia. Ostatnie miejsce zajmuje Kazachstan, mający na koncie tylko oczko. (MZ)