August 13, 2024, Milan, Italia: Milan’s Alvaro Morata before the Silvio Berlusconi Trophy (Trofeo Berlusconi) soccer match between Milan and Monza, at the San Siro stadium in Milan, Italy - Tuesday, August 13, 2024. Sport - Soccer . (Marco Alpozzi/LaPresse) (Credit Image: © Marco Alpozzi/LaPresse via ZUMA Press)

---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie Serie A

Szalona końcówka! Milan uniknął porażki na inaugurację

Do sporej niespodzianki doszło w sobotę na San Siro. AC Milan, wicemistrz Włoch, zremisował u siebie 2:2 z Torino w 1. kolejce Serie A, aczkolwiek do 89. minuty przegrywał 0:2. Miejscowi zdołali uratować punkt w końcówce.

Maciej Ziółkowski

Wraz z końcem minionego sezonu Stefano Pioli opuścił Milan po prawie pięciu latach. Nowym trenerem obecnego wicemistrza Włoch został Paulo Fonseca, dotychczasowy szkoleniowiec Lille. Doszło też do zmian kadrowych. Do klubu z Mediolanu dołączył m.in. aktualny mistrz Europy, Alvaro Morata.

Rossoneri obiecująco wyglądali w sparingach, ale dali się zaskoczyć już w 30. minucie pierwszego meczu oficjalnego w trwającym sezonie. Raoul Bellanova główkował w słupek, a Malick Thiaw źle przyjął piłkę, którą wybijał już zza linii bramkowej. Początkowo sędzia puścił grę, lecz chwilę później – po konsultacji z VAR – uznał gola, w tym wypadku samobójczego.

Gdyby tego było mało, to goście poszli za ciosem i podwyższyli prowadzenie w 68. minucie. Valentino Lazaro miękko dograł z lewej strony pola karnego na 4. metr, do Duvana Zapaty, który wygrał walkę o pozycję, wyskoczył, dostawił głowę i dopełnił formalności z bliskiej odległości.

Końcówka należała do miejscowych, którzy zdobyli dwie bramki i doprowadzili do remisu. Gospodarze uratowali punkt dzięki zmiennikom. Najpierw błysnął Morata, który kapitalnie zmienił tor lotu piłki w szesnastce, skutecznie uderzając bez przyjęcia. W 5. minucie czasu doliczonego pokazał się Noah Okafor, który sfinalizował dośrodkowanie z prawej flanki na środek pola karnego.

Ostatecznie Milan uniknął porażki i zremisował 2:2 z Torino na inaugurację Serie A. Cały mecz w drużynie przyjezdnych zagrał 47-krotny reprezentant Polski, Karol Linetty.