Świetny mecz w Paryżu

Ligi w Europie Inne ligi

Kapitalne otwarcie kolejki w Ligue 1. PSG pokonało po świetnym widowisku AS Monaco 5:2.

Sama inauguracja 13. kolejki Ligue 1 była uważana za jej hit. PSG pokonało w piątek AS Monaco 5:2 i zapowiedzi o charakterze świetnego widowiska w pełni się sprawdziły.

Już pierwsza połowa obfitowała w wiele emocji i stała pod znakiem szybkiej i dynamicznej gry. W 14. minucie meczu Vanderson trafił do siatki, jednak gol zawodnika Monaco nie został uznany przez spalonego. Cztery minuty później Goncalo Ramos trafił do siatki i PSG objęło prowadzenie.

Radość gospodarzy trwała nieco mniej niż pięć minut. Takumi Minamino wykorzystał katastrofalny błąd bramkarza PSG i doprowadził do wyrównania.

Na kilka minut przed przerwą rzut karny na gola zamienił Kylian Mbappe

Po przerwie rozkład sił uległ nieco zmianie i to piłkarze z Księstwa Monako wyraźnie przeważali. Paryżanie zdobyli dwie bramki za sprawą trafień Dembele oraz Vitinhii. Kontaktową bramkę dla przyjezdnych dołożył Balogun.

W ostatniej akcji spotkania Kolo Muani przypieczętował zwycięstwo PSG i ustanowił wynik na 5:2.

PSG umacnia się na pozycji lidera ligi i aktualnie ma cztery oczka przewagi nad drugą Niceą. AS Monaco zamyka podium z sześcioma punktami straty do mistrza kraju.