Superpuchar Francji dla Paryżan

Ligi w Europie Inne ligi

Każde, inne rozstrzygnięcie, byłoby wielką sensacją. PSG w widowiskowy sposób pokonało Nantes aż 4:0 i pewnie zgarnęło trofeum Superpucharu Francji, otwierając przy tym sezon 2022-23 nad Sekwaną.

Piłkarski sezon we Francji oficjalnie rozpoczęty! Bez większej niespodzianki Superpuchar Francji wędruje do PSG, które w pierwszym, oficjalnym meczu potwierdziło wysoką dyspozycję z okresu przygotowawczego i widowiskowo rozbiło Nantes aż 4:0. Był to również oficjalny debiut nowego szkoleniowca – Chistophe’a Galtiera.

Już w 22. minucie Leo Messi wpisał się na listę strzelców po fantastycznym rajdzie, ominięciu bramkarza i skierowaniu piłki wprost do siatki. Tuż przed końcem kolejną, efektowną bramkę dołożył Neymar, który świetnym uderzeniem z rzutu wolnego posłał piłkę do siatki.

Gracze PSG najwidoczniej mieli wewnętrzny zakład, kto w najbardziej efektowny sposób poślę piłkę do siatki bramki rywala. W 57. minucie trafienie dołożył Sergio Ramos, który piętą trafił piłkę do bramki z odległości kilku metrów.

Kropkę nad i postawił Neymar, który w 82. minucie pewnie wyegzekwował rzut karny.