OSIJEK 08.09.2024
MECZ 2. KOLEJKA GRUPA A1 LIGA NARODOW SEZON 2024/25: CHORWACJA - POLSKA 1:0 --- UEFA NATIONS LEAGUE FOOTBALL MATCH: CROATIA - POLAND 1:0
JAKUB PIOTROWSKI  LUKA SUCIC

Ligi w Europie Liga Narodów

Starcie kultów reprezentacji. Gorący pojedynek walecznych serc

Chorwacja i Szkocja kojarzą się wszystkim z bardzo rozbudowanym kultem reprezentacji. Tam kadrą narodową żyje każdy. Starcie dwóch takich drużyn powinno dostarczyć dużo emocji.

Przemysław Siemieniako

Chorwaci są umiarkowanie zadowoleni po wrześniowych meczach. Z Portugalią nie grali źle, ale przespali dużą część 1 połowy. Przegrywali dwoma golami i musieli gonić wymagającego rywala. Udało im się zmniejszyć straty, ale całkowite dogonienie Portugalczyków było za trudne (2:1). Potem przyszło starcie z reprezentacją Polski. Drużyna selekcjonera Zlatko Dalicia była w nim wyraźnie lepsza i zasłużenie wygrała (1:0). 3 punkty po dwóch meczach w Lidze Narodów to wynik przeciętny jak na potencjał kadry Chorwacji, ale w kraju nad Adriatykiem nikt nie robi tragedii. Wszyscy wierzą w zwycięstwo ze Szkotami.

Szkocja jest jeszcze bez punktów, ale w obecnej edycji Ligi Narodów pokazała się z dobrej strony. Mecz z reprezentacją Polski był bardzo emocjonujący. O zwycięstwie biało-czerwonych zadecydował rzut karny w ostatnich minutach (2:3). Szkoci byli o kroczek od zdobycia punktu. W drugim meczu jak na ich możliwości mocno postawili się Portugalczykom. Mimo wielkiej przewagi optycznej Portugalii mecz zakończył się niskim zwycięstwem drużyny z Półwyspu Iberyjskiego (2:1).

Wyraźnym faworytem wydaje się Chorwacja, ale Szkoci udowodnili już, że potrafią stawiać się faworytom.

Ostatni mecz tych reprezentacji miał miejsce w fazie grupowej Mistrzostw Europy 2020 (rozgrywanych w 2021). Chorwaci byli wtedy zdecydowani lepsi i wygrali w dobrym stylu (3:1).