Śląsk liderem Ekstraklasy!

Śląsk Wrocław zaatakował w 32. kolejce ligowej i pewnie wygrał z Cracovią aż 4:0. Zwycięstwo pozwoliło – być może tymczasowo – objąć prowadzenie w klasyfikacji ligowej PKO BP Ekstraklasa.

Śląsk Wrocław zagrał tak, jak przyzwyczaił nas w rundzie jesiennej. Piłkarze Jacka Magiery bez wątpienia zagrali najlepszy mecz w tym roku kalendarzowym i być może będzie on milowym krokiem w kierunku mistrzostwa. Cracovia wyjeżdża z dolnośląskiego bez punktów i czterema golami w plecy.

Już w pierwszej połowie meczu Śląsk praktycznie zamknął ten mecz. W 2. minucie meczu Petrow otworzył wynik meczu, pół godziny później drugą bramkę dołożył Erik Exposito, który dołożył cegiełkę pod tytuł króla strzelców ligi. Tuż przed przerwą wynik na 3:0 podwyższył Samiec-Talar.

Od 63. minuty Śląsk miał ułatwione zadanie – drugą żółtą kartkę otrzymał Karol Knap i Cracovia grała w dziesiątkę. Dzieła zniszczenia w 88. minucie dokonał Żukowski, ustanawiając wynik na 4:0.

Śląsk jest liderem ligi, jednak Jagiellonia w tej kolejce gra u siebie z Koroną Kielce. Wygląda na to, że tytuł mistrza Polski ostatecznie rozegra się między tymi drużynami.