Serie A: Udinese zatrzymało marsz Interu

Wynikiem 3:1 zakończyło się spotkanie 21. kolejki Serie A pomiędzy Udinese Calcio a Interem Mediolan. Była to pierwsza porażka mistrzów Włoch po serii czterech kolejnych zwycięstw pod wodzą brazylijskiego szkoleniowca – Leonardo.

Piłkarze Interu nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z solidnie grającym zespołem Udinese. Mimo iż pierwszy do siatki rywali trafił Dejan Stanković, to już pięć minut później wyrównał Christian Zapata. W 24. minucie spotkania kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Antonio Di Natale i Udinese objęło prowadzenie.

W drugiej połowie przewaga gospodarzy wzrosła, czego efektem była trzecia bramka autorstwa Mateo Domizziego. Inter nie był już w stanie odpowiedzieć i musiał przełknąć gorycz porażki, która może być jeszcze większa, jeżeli Juventus pokona na wyjeździe Sampdorię i wyprzedzi w tabeli „Nerazzurrich”.