Polska Reprezentacja Polski

Serie A: Inter wykorzystał wpadkę Milanu (akt.)

Inter Mediolan wykorzystał sobotnią porażkę prowadzącego w lidze Milanu i w niedzielnym spotkaniu 30. kolejki Serie A po bramce Giampaolo Pazziniego pokonał 1:0 Lecce. Po tym meczu aktualni mistrzowie Włoch tracą do lokalnego rywala już tylko dwa punkty.

Tempa nie zwalniają piłkarze Udinese Calcio, którzy odnieśli już piąte z rzędu zwycięstwo. Tym razem podopieczni Francesco Guidolina pokonali 2:0 Catanię Calcio i awansowali na 3. miejsce w tabeli Serie A. W barwach gości całe spotkanie rozegrał polski obrońca Błażej Augustyn.

Porażkę ligową zanotował także zespół Kamila Glika. Ostatnie w tabeli Bari przegrało 1:2 z Chievo Werona.

Cenną wygraną odniósł natomiast Juventus Turyn, który po bramkach Milosa Krasicia i Alessandro Del Piero pokonał 2:1 Brescię Calcio. Po tym spotkaniu „Stara Dama” nadal zajmuje dopiero 7. miejsce w tabeli ligi włoskiej i do miejsca gwarantującego udział w następnej edycji Ligi Europejskiej traci 5 punktów.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Fiorentina zremisowała 2:2 z Romą. Gole dla gospodarzy strzelili Adrian Mutu i Alessandro Gamberini. Strzegącego bramki Fiorentiny Artura Boruca dwukrotnie pokonał kapitan „Giallorossich”, Francesco Totti.

Pierwsza bramka tego spotkania padła w 22. minucie. Adrian Mutu ograł w polu karnym Juana i strzałem po ziemi pokonał Doniego. Pięć minut później do wyrównania doprowadził Francesco Totti, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Johnie Arne Riise. Dla kapitana Romy był to 200 gol w historii jego występów w Serie A.

W 35. minucie Fiorentina ponownie wyszła na prowadzenie. Mutu zagrał piłkę głową, ta odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i dopadł do niej Gamberini, który nie dał szans golkiperowi Romy. Wynik spotkania ustalił w 52. minucie Totti, który niepilnowany w polu karnym spokojnie przyjął piłkę i mocny strzałem pokonał Boruca.

Po tym spotkaniu Fiorentina z dorobkiem 41 punktów zajmuje 9. miejsce w tabeli Serie A. Roma z 50 „oczkami” jest 6.