Polska Reprezentacja Polski

Serie A: Boruc nie zatrzymał Lazio, wygrana Milanu (akt.)

W pierwszym spotkaniu 22. kolejki włoskiej Serie A Lazio pokonało 2:0 Fiorentinę z Arturem Borucem w składzie.

Polak zaliczył kilka udanych interwencji, między innymi przy strzale Stefano Mauriego z klku metrów tuż na początku spotkania. W drugiej połowie Fiorentina straciła dwie bramki w odstępie kilku minut. Najpierw Libor Kozak wymierzył sprawiedliwość z rzutu karnego podyktowanego za faul Pera Kroldrupa na Słowaku. Po chwili 21-latek skierował piłkę głową do bramki po dośrodkowaniu Giuseppe Sculliego.

Wynikiem 2:0 zakończył się także mecz Milanu z Catanią. Podopieczni Massimiliano Allegriego zdołali wygrać mimo gry w dziesiątkę przez ponad pół godziny. W 54. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Mark van Bommel, dla którego był to debiut w rozgrywkach Serie A. Cztery minuty później pierwszą bramkę zdobył Robinho, a po chwili z boiska zszedł Antonio Cassano, który został zastąpiony przez obrońcę Massimo Oddo. W końcówce drugie trafienie zaliczył Zlatan Ibrahimović, dzięki czemu mediolańczycy umocnili się na prowadzeniu we włoskiej ekstraklasie.