PILKA NOZNA FORTUNA I LIGA SEZON 2023/2024 Odra Opole - Wisla Plock
NZ LUKASZ SEKULSKI

Polska 1 Liga

Sekulski bohaterem Wisły

Wisła Płock pokonała u siebie 2:1 Chrobrego Głogów w 3. kolejce Betclic 1. Ligi. Bohaterem gospodarzy został Łukasz Sekulski, zdobywca dwóch bramek.

Maciej Ziółkowski

Wisła to jeden z kandydatów do awansu do Ekstraklasy. Po dwóch kolejkach Betclic 1. Ligi zawodnicy Mariusza Misiury mieli na koncie cztery punkty (1:1 z Kotwicą Kołobrzeg, 2:1 z Wartą Poznań). Z kolei Chrobry zaczął sezon od wygranej z Pogonią Siedlce i wysokiej porażki z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (0:4).

W 29. minucie zespół z Płocka objął prowadzenie. Dominik Kun upadł w polu karnym Chrobrego po kontakcie z kapitanem gości, Robertem Mandryszem. Po analizie VAR, sędzia podyktował „jedenastkę” dla miejscowych, którą pewnie wykorzystał Łukasz Sekulski.

Chwilę po przerwie napastnik Wisły znowu dał o sobie znać. Były piłkarz m.in. ŁKS-u podwyższył wynik po dokładnym podaniu Daniego Pacheco.

Chrobry zdołał złapać kontakt w 77. minucie. Dawid Hanc dośrodkował z lewej flanki w pole karne, Maciej Gostomski nie sięgnął piłki, którą do siatki – po skutecznym główkowaniu – skierował Przemysław Szarek.

Ostatecznie Wisła wygrała 2:1. W przyszłym tygodniu „Nafciarze” zagrają na wyjeździe z Odrą Opole (11.08, godz. 14:30), a zespół z Głogowa podejmie GKS Tychy (9.08, godz. 18:00).