OPOLE 19.07.2024
PILKA NOZNA BETCLIC I LIGA SEZON 2024/2025 Odra Opole - Ruch Chorzow
NZ JANUSZ NIEDZWIEDZ

Ruch Chorzów rozpoczął walkę o powrót do Ekstraklasy. Zwycięstwo w pierwszym meczu!

Niebiescy rozpoczęli walkę o powrót na najwyższy szczyt rozgrywkowy. W swoim pierwszym meczu tego sezonu Betclic 1 liga, Ruch pokonał Odrę Opole 2:0.

Maciej Łanczkowski

Ruch Chorzów rozpoczął sezon w Betclic 1.liga od zwycięstwa. Piłkarze pod dowództwem trenera Niedźwiedzia pokonali Odrę Opole 1:0.

Jedyną bramkę w pierwszej części meczu zdobył Soma Nowothny. Węgier już w 13. minucie meczu wykorzystał dogranie Filipa Starzyńskiego i trafił do siatki.

Odra Opole znacznie częściej była w posiadaniu piłki i potrafiła stworzyć więcej okazji, ale to Ruch w drugiej połowie zdobył drugiego gola, pieczętującego zwycięstwo w Opolu. Arbiter odgwizdał jedenastkę po faulu na Miłoszu Kozaku, a chwilę później z jedenastego metra do siatki trafił Daniel Szczepan.