Rośnie forma Adama Buksy

Ligi w Europie Inne ligi

Adam Buksa zaliczył asystę w meczu Antalyasporu z Samsunsporem. To kolejny sygnał, że jego forma rośnie.

Buksa dobrze spisuje się w Turcji.

W 18. minucie dośrodkował w pole karne rywala, gdzie na piłkę czekał Sagiv Jehezkel. Izraelczyk trafił do siatki, skompletował dublet i ustalił wynik spotkania na 2:0.

Buksa w drugim występie z rzędu wziął bezpośredni udział w akcji bramkowej. Tydzień temu strzelił dwa gole w starciu z Fenerbahce. Po czterech meczach w barwach Antalyasporu, do którego wypożyczyło go Lens, ma w dorobku dwa trafienia i asystę.

Szkoleniowiec tureckiego klubu stawia na Polaka. Poza dwoma starciami, w których zabrakło go z powodu urazu, napastnik zawsze jest członkiem podstawowego składu. Trzykrotnie przebywał na murawie od pierwszej do ostatniej minuty.

Jeśli Buksie dopisze zdrowie, jego pobyt nad Bosforem może okazać się bardzo owocny.