Remis we Florencji

Drużyny walczące o awans do Ligi Konferencji Europy nie zdołały osiągnąć dziś swojego celu. Ani Fiorentina, ani Napoli nie dopisały sobie kompletu punktów. W starciu we Florencji padł remis 2:2.

Już w 8. minucie Napoli na prowadzenie wyprowadził Amir Rrahmani. Kosowianin wykorzystał podanie Matteo Politano. Wydawało się, że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa, ale w ostatnich jej minutach dwa szybkie ciosy wyprowadzili gospodarze. Najpierw do siatki trafił Cristiano Biraghi, a potem M’Bala Nzola.

Kilkanaście minut po zmianie stron do wyrównania doprowadził Chwicza Kwaracchelia. Była to ostatnia bramka w tym meczu. Żadna ekipa nie zdołała już złamać obrony rywala.

Na razie na miejscu, które daje prawo gry w kwalifikacjach do LKE, plasuje się Fiorentina. Napoli traci do niej dwa punkty. Warto jednak dodać, że Viola ma do rozegrania jeszcze dwa spotkania, a kończący swą kadencję mistrz Włoch tylko jedno.