Remis w Gdyni! ŁKS w Ekstraklasie! [zapis relacji]

Czy dzisiaj poznamy pierwszego beniaminka PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2023/2024? ŁKS Łódź w piątkowy wieczór ma okazję w Gdyni przypieczętować awans! Warunek? Zdobycie punktów w Trójmieście. Zapraszamy na tekstową relację na żywo z tego starcia!

KLIKNIJ F5, ABY ODŚWIEŻYĆ

Relację na żywo prowadzi Kacper Czuba
Arka Gdynia – ŁKS Łódź 1:1 (1:0)
Stolc 13′- Kowalczyk 84′
Żółte kartki: Pirulo (ŁKS)
Składy:
Arka: Kajzer – Marcjanik, Azacki, Stolc – Gojny, Milewski (89′ Zieliński), Gol (C), Stępień – Skóra (81′ Źebrowski), Adamczyk (23′ Haydary) – Czubak
ŁKS: Bobek – Tutyskinas (79′ Torti), Monsalve, Marciniak (C), Dankowski – Mokrzycki, Trąbka, Kowalczyk (89′ Okhronczuk) – Śliwa (61′ Szeliga), Janczukowicz (79′ Jurić), Pirulo (89′ Dąbrowski)

Remisem przed własną publicznością piłkarze Arki kończą ten sezon, gdzie oddalają się znacznie od baraży. Druga połowa nie była atrakcyjna, ale dobra akcja Kowalczyka doprowadziła do podziału punktów, który wprowadza ŁKS do Ekstraklasy. Gratulujemy łodzianom awansu, a ja serdecznie dziękuję za śledzenie relacji i życzę wszystkim dobrego wieczoru.

90+4′ KONIEC SPOTKANIA! ŁKS ŁÓDŹ POWRACA DO PKO BP EKSTRAKLASY!!! Niebywała radość piłkarzy łódzkiego klubu, którzy świętują awans wraz z kibcami!

90+2′ Faulowany Michał Mokrzycki, rzut wolny dla gości.

90+1′ Zawodnicy gości się bronią, a cała ławka gości czeka już na ostatni gwizdek sędziego, aby móc świętować awans do Ekstraklasy.

90′ To mógł być gol dla Arki! Jednak strzał Karola Czubaka z paru metrów został zablokowany! Cztery minuty doliczone do drugiej połowy spotkania.

88′ Zmiany w obu drużynach – Maciej Dąbrowski oraz Vladyslva Okhronczuk w miejsce Pirulo oraz Mateusza Kowalczyka. W Arce za Sebastiana Milewskiego na placu gry melduje się Wojciech Zieliński.

87′ Rzut rożny dla gości, który szukają akcji na gola na 2:1.

86′ Radość wśród kibiców ŁKS-u, którzy odpalili po golu Kowalczyka race. Zespół z Łodzi dzielą minuty od powrotu do Ekstraklasy.

84′ Mamy remis!!! ŁKS na ten moment jest w Ekstraklasie! Strzelcem gola Mateusz Kowalczyk. Dobra akcja młodzieżowca ŁKS-u, który miał sporo miejsca i płaskim strzałem przy lewym słupku pokonał Kajzera.

83′ W drugiej połowie spotkania brakuje nam dogodnych okazji na gola z obu stron i sam mecz jest też przez to mniej atrakcyjniejszy.

82′ Spore pretensje trenerów obu drużyn do sędziego dzisiejszego spotkania. Trzeba przyznać, że Karol Arys ma dzisiaj niełatwe zadanie.

81′ Tym razem zmiana w drużynie gospodarzy – Mateusz Żebrowski w miejsce Kacpra Skóry.

79′ Faulowany jeden z graczy Arki. Podwójna zmiana w ŁKS-ie. Z boiska schodzą Janczukowicz oraz Tutyskinas, a ich miejsce meldują się na placu gry Stipe Jurić oraz Kelechukwu Ibe-Torti.

77′ Na strzał zza pola karnego zdecydował się Sebastian Milewski, ale uderzenie spokojnie wybronił Aleksander Bobek.

75′ Ostatni kwadrans rywalizacji przed nami. Czy któraś z drużyn strzeli jeszcze dzisiaj gola?

73′ Dośrodkowanie Bartosza Szeligi przeleciało nad całym polem karnym Arki i piłka wyleciała za linię końcową boiska.

71′ Chciał swoją obecność w tym meczu strzałem z dystansu zaznaczyć Artemijus Tutyskinas, ale uderzył zdecydowanie obok bramki.

69′ Lepsze minuty w wykonaniu zawodników gości, którzy jednak wciąż nie potrafią zmusić Kajzera do wymagającej interwencji.

67′ To mógł być gol dla gości, ale zabrakło dokładności i precyzji w polu karnym Arki zawodników gości!

66′ Kolejna przerwa w grze. Na boisku leży Dawid Gojny.

65′ Mógł mieć dobrą okazję na gola Omran Haydary, ale w porę piłkę odebrał mu Mateusz Kowalczyk.

64′ Wracamy do gry.

62′ Kolejne serpentyny na murawie, kolejna przerwa w grze.

61′ Zmiana w zespole gości – z boiska zszedł Maciej Śliwa, a w jego miejsce pojawił się Bartosz Szeliga.

60′ Strzał z dystansu Omrana Haydarego wysoko ponad bramką.

59′ Sporo zagrożenia z lewej strony boiska w drugiej połowie z obu stron. Brakuje jednak finalizacji.

56′ Spokojne wejście w drugą połowę obu drużyn. Brakuje dokładności w ostatnich podaniach z obu stron.

54′ Groźne dośrodkowanie w pole karne Kacpra Skóry, ale piłka przeleciała nieznacznie obok prawego słupka bramki gości.

53′ Faulowany Dawid Gojny, rzut wolny dla piłkarzy Arki blisko pola karnego gości.

52′ Mogli mieć szansę na gola goście, ale na spalonym znalazł się Mateusz Kowalczyk.

50′ Faulowany jeden z graczy ŁKS-u, rzut wolny dla gości nieopodal pola karnego Arki. Bez żadnego zagrożenia.

48′ Szukali swojej okazji na gola goście, ale zabrakło dokładnego ostatniego podania.

47′ Mógł mieć dobrą sytuację na gola Sebastian Milewski, ale pomocnik Arki… nie trafił w piłkę.

46′ Początek drugiej połowy! Grę od środka rozpoczynają gracze ŁKS-u!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Arka po golu Przemysława Stolca prowadzi 1:0 z liderem Fortuna 1. Liga! Gospodarze prowadzą grę i mają optyczną przewagę, a ich prowadzenie jest zasłużone. Jeśli zawodnicy ŁKS-u chcą dzisiaj wywalczyć awans, to muszą po przerwie zmienić wiele w swojej grze. Wracamy za kwadrans!

45+3′ Adam Marciniak głową blokuje strzał z dystansu Omrana Haydarego.

45+2′ Sporo walki w środkowej strefie boiska, gdzie przewagę mają gracze Arki.

45+1′ Zablokowane dośrodkowanie w pole karne ŁKS-u Milewskiego.

45′ Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy rywalizacji.

45′ Coraz bliżej końca pierwszej połowy spotkania, w której przeważają piłkarze Arki.

43′ Najpierw zablokowany strzał Pirulo, a chwilę później strzał zza pola karnego Michała Trąbki wybronił Kajzer.

42′ Bez zagrożenia w polu karnym Arki po rozegraniu rzutu wolnego przez graczy gości.

42′ Faulowany jeden z zawodników ŁKS-u. Rzut wolny dla gości nieopodal pola karnego Arki.

40′ Chciał zaszaleć Janusz Gol, ale jego strzał przewrotką poleciał ponad bramką.

40′ Dogranie w pole karne Stępnia, ale piłkę na rzut rożny wybija jeden z graczy gości.

39′ Zbyt mocne dogranie do Pirulo, grę od bramki wznowi Daniel Kajzer.

38′ Rzut rożny dla ŁKS-u.

36′ Zbyt mocne dogranie na skrzydło do Macieja Śliwy, ale skrzydłowy ŁKS-u nie dobiegł do piłki i ta wyleciała za linię końcową.

35′ Skóra szukał podaniem prostopadłym w polu karnym Haydarego, ale piłkę czujnie wyłapał Bobek. Gol i tak nie został by uznany, gdyż sędzia liniowy odgwizdał pozycję spaloną piłkarza Arki.

34′ Strzał Sebastiana Milewskiego z rzutu wolnego wysoko ponad bramką.

33′ Skóra faulowany przez Marciniaka. Rzut wolny z okolicy dwudziestu metrów dla Arki.

32′ Teraz podobnym faulem popisał się Piotr Janczukowicz. Napastnik ŁKS-u nie dostał kartki.

31′ Żółta kartka dla Pirulo. Lider ŁKS-u wykonał niebezpieczny atak na nogę Milewskiego.

30′ Teraz przy piłce dłużej są goście, którzy na razie nie potrafią realnie zagrozić bramce strzeżonej przez Daniela Kajzera

29′ Gospodarze przeważają i są coraz bliżej zdobycia drugiej bramki.

28′ Przebiegł się z piłką kilkadziesiąt metrów Piotr Janczukowicz, ale w porę zatrzymali go obrońcy Arki.

26′ Rzut rożny dla Arki.

25′ Strzał Pirulo po ziemi z kilku metrów udanie wybronił Daniel Kajzer.

23′ Adamczyk opuszcza boisko na noszach.  W jego miejsce na boisku melduje się Omran Haydary.

22′ Michał Mokrzycki fauluje niebezpiecznie Huberta Adamczyka. Nosze na boisku.

21′ Nie ma gola! Aleksander Bobek wyczuł intencje Adamczyka i obronił rzut karny! Adamczyk dobiegł do dobitki, ale uderzył ponad bramką! Arka straciła dużą okazję!

19′ Rzut karny dla Arki! Kacper Skóra pchnięty w polu karnym przez Adama Marciniaka!

18′ Kolejna sytuacja walki w środku pola, gdzie faulował gracza Arki Michał Mokrzycki.

17′ Dłużej przy piłce byli przed chwilą gracze gości, ale przez zbyt mocne dogranie na skrzydło do Śliwy stracili piłkę.

16′ Gracze ŁKS-u udanie oddalili zagrożenie, a po chwili jeden z graczy gości był faulowany przez zawodnika Arki.

15′ Trzeba przyznać, że jest to do tej pory zasłużone prowadzenie Arki, która jest znacznie aktywniejsza w ofensywie niż zawodnicy z Łodzi. Kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

13′ GOOOL! Arka na prowadzeniu! Strzelcem gola Przemysław Stolc. Hubert Adamczyk doszedł do sytuacji z kilku metrów po rozegraniu rzutu rożnego i oddał strzał, który wybronił Aleksander Bobek. Golkiper gości nie zdołał jednak uprzedzić nadbiegającego Stolca, który dobił piłkę do siatki i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie!

12′ Gospodarze w ataku pozycyjnym szukają sposobu na pokonanie Bobka. Kolejna udana akcja Stępnia, który wywalczył rzut rożny.

11′ Tym razem faul ze strony jednego z graczy ŁKS-u.

10′ Sporo walki w środku pola w pierwszych minutach. Przed chwilą faulowany w tej strefie boiska był jeden z graczy ŁKS-u.

9′ Kolejna dobra akcja Mateusza Stępnia, a chwilę później zablokowany strzał z dystansu Sebastiana Milewskiego

8′ W odpowiedzi niecelny strzał z dystansu oddał Maciej Śliwa.

7′ To mógł być gol dla Arki! Świetne minięcie na prawym skrzydle w wykonaniu Mateusza Stępnia, który wyłożył piłkę na gola Przemysławowi Stolcowi. Obrońca Arki miał wiele miejsca, ale źle trafił w piłkę i uderzył obok lewego słupka!

6′ Zagranie ręką w polu karnym jednego z piłkarzy ŁKS-u i grę od bramki wznawiają gospodarze.

6′ Kolejny korner dla ŁKS-u.

5′ Łodzianie w natarciu. Rzut rożny dla gości. W Gdyni pojawiła się też liczna grupa kibiców ŁKS-u.

4′ Faulowany jeden z zawodników ŁKS-u w środkowej strefie boiska.

2′ Boisko uprzątnięte – wracamy do gry.

1′ Już przerwa w grze, gdyż trzeba uprzątnąć serpentyny wyrzucone na boisko przez kibiców Arki.

1′ Początek hitu w Gdyni! Grę od środka rozpoczynają piłkarze Arki!

20:30 „Koniec kariery, Kołaki. Koniec kariery” – to skandowali przed chwilą kibice Arki w stronę właściciela gdyńskiego klubu Michała Kołakowskiego.

20:29 Piłkarze obu drużyn już zameldowali się na boisku. Coraz bliżej początku spotkania!

20:28 Dzisiejsze starcie to pojedynek dwóch czołowych napastników 1. Ligi. Karol Czubak ma w tym sezonie na koncie 21 goli i ma sporą szansę na zgarnięcie korony króla strzelców. Niewiele gorszy jest lider ŁKS-u – Pirulo, który do tej pory zgromadził na koncie 16 trafień.

20:27 Pogoda do gry w Gdyni wręcz idealna. Jest bezchmurnie, pogodnie – nic tylko oglądać piłkarskie widowisko!

20:26 Sędzią dzisiejszego starcia będzie Karol Arys ze Szczecina. Jego asystentami na liniach bocznych będą Marek Arys oraz Marcin Janawa. Sędzia VAR to Łukasz Kuźma.

20:24 Natomiast czas teraz na prezentację pierwszej jedenastki ŁKS-u Łódź. Trener Kazimierz Moskal, który z łódzkim klubem drugi raz w karierze awansować do Ekstraklasy zdecydował się na poniższe zestawienie:

20:23 Czas na prezentację pierwszych jedenastek obu drużyn! Trener Arki, Ryszard Wieczorek zdecydował się na takie wyjściowe zestawienie:

20:21 Co ciekawe Arka w meczach domowych zajmuje… dopiero 17. pozycję! Zdobyła do tej pory 15 punktów w 16 ligowych starciach. Z kolei ŁKS z 23 punktami na koncie w 16 spotkaniach zajmuje 3. miejsce w tabeli wyjazdowej. Co ciekawe liderem tej klasyfikacji jest… Arka.

20:19 Ten mecz jest również ważny dla Arki, która wciąż walczy o miejsce w barażach. Jeśli chce pozostać w grze, to nie może dzisiaj pozwolić sobie na utratę punktów.

20:17 Zawodnicy z Łodzi już dzisiaj mają okazję postawić kropkę nad „i” w kwestii awansu do PKO BP Ekstraklasy i powrocie na najwyższy szczebel rozgrywek po trzech latach przerwy. Warunek? Zwycięstwo bądź remis w piątkowy wieczór z Gdyni. Co ciekawe wraz z ŁKS-em w 2020 roku spadła także… Arka Gdynia.

20:15 Witamy w relacji na żywo! Już za piętnaście minut początek hitowego starcia 33. kolejki Fortuna 1. Ligi w Gdyni, gdzie Arka zmierzy się z ŁKS-em Łódź. Goście mogą już dzisiaj wywalczyć awans do PKO BP Ekstraklasy! Szykuje się ciekawe widowisko!