MIELEC 22.07.2024
PKO EKSTRAKLASA SEZON 2023/24 --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE: STAL MIELEC - WIDZEW LODZ
NZ JUAN IBIZA

Remis na zakończenie pierwszej kolejki. Stal podzieliła się punktami z Widzewem

Gol super strzelca i wymarzony debiut. Stal Mielec zremisowała 1:1 z Widzewem Łódź w ostatnim meczu 1. kolejki PKO Bank Polski.

Jan Broda

Spotkanie 9. i 11. drużyny poprzedniego sezonu, które w dodatku w swoim ostatnim spotkaniu podzieliły się punktami po bezbramkowym remisie, od początku zapowiadało się na wyrównane. Przebieg boiskowych wydarzeń w Mielcu potwierdził wcześniejsze przewidywania.

Lepiej w mecz weszła Stal, która już po kilku minutach mogła objąć prowadzenie, jednak Filip Gerbowski trafił tylko w słupek.

Mielczanie poprawili skuteczność tuż przed przerwą. Maciej Domański dograł piłkę na głowę Ilji Szkurina, a wicekról strzelców Ekstraklasy nie zwykł się mylić w takich sytuacjach.

W drugiej połowie Widzew wziął się za odrabianie strat. W 63. minucie futbolówka zatrzepotała w siatce Mateusza Kochalskiego, lecz finalnie trafienie Imada Rondicia zostało anulowane przez VAR. Bośniak znajdował się bowiem na minimalnym spalonym.

Dziesięć minut później sprawy w swoje ręce wziął Jakub Łukowski. Były piłkarz Korony w swoim debiucie w barwach Widzewa huknął z dystansu nie do obrony i doprowadził do wyrównania.

Więcej goli już nie padło, co nie oznacza, że brakowało okazji. Goście z Łodzi kończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Ibizy. Szkurin mógł przechylić szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy, jednak pomylił się w sytuacji sam na sam z Rafałem Gikiewiczem. Jak się później okazało, nawet gdyby Białorusin trafił, bramka zostałaby anulowana przez ofsajd.

Obydwa zespoły poszukają pierwszego kompletu punktów za tydzień. W drugiej kolejce Stal zmierzy się z beniaminkiem GKS-em Katowice, natomiast Widzew ugości Lecha Poznań.