Puchar Polski: Pewne zwycięstwo i awans Legii Warszawa

Legia Warszawa pokonała przed własną publicznością drużynę Ruchu Chorzów 2:0 w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu Polski. W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami padł remis 1:1, dlatego też podopieczni Macieja Skorży awansowali do kolejnej rundy.

Bohaterem legionistów został Ivica Wvrdoljak, który dwukrotnie pokonywał we wtorkowym meczu Borisa Peskovicia. Chorwat po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w ostatniej minucie pierwszej połowy, kiedy to wykorzystał dokładne zagranie z rzutu rożnego i głową skierował piłkę do bramki rywala.

Vrdoljak był także autorem drugiego trafienia – zdobył bramkę strzałem zza pola karnego po podaniu Jakuba Wawrzyniaka. W drugiej części spotkania Legia miała jeszcze kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia rezultatu, jednak ostateczny wynik przy Łazienkowskiej brzmi 2:0.

***

Legia Warszawa – Ruch Chorzów 2:0 (1:0)

1:0 Vrdoljak 45
2:0 Vrdoljak 59

Widzów: 14tys.

Legia: Wojciech Skaba – Jakub Rzeźniczak, Dejan Kelhar, Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak – Miroslav Radović, Ivica Vrdoljak (82 Janusz Gol), Alejandro Cabral, Michał Kucharczyk, Rafał Wolski (73 Manu) – Bruno Mezenga (66 Felix Ogbuke)

Ruch Chorzów: Boris Pesković – Ariel Jakubowski (69 Zeljko Djokić), Piotr Stawarczyk, Rafał Grodzicki, Łukasz Derbich – Paweł Lisowski, Andrej Komac, Gabor Straka (46 Arkadiusz Piech), Łukasz Janoszka – Sebastian Olszar (77 Maciej Jankowski), Paweł Abbott